Tento čas by v letní části sezony zajišťoval splnění B limitu pro mistrovství světa dorostu, který má hodnotu 3:56,00 minuty. „Tento báječný výkon rovněž pro Sasínka znamená také vylepšení vlastního okresního rekordu z minulého roku o jedenáct vteřin," informoval zástupce AK Hodonín Lukáš Lípa.

Mládežnického mítinku se v Bratislavě zúčastnilo devět závodníků slováckého klubu, kteří ze Soutěže olympijských nadějí domů přivezli tři okresní a jeden oddílový rekord. Okresní maximum svého oddílového kolegy Dominika Kubaláka překonal na netradiční trati pět set metrů Jindřich Goiš. Jeho čas 1:07,46 minuty znamenal vítězství na této trati a překonání rekordu v kategorii juniorů i dospělých. Na třetím místě skončil v závodě David Herka, pátý doběhl Ondřej Džuba a osmou příčku obsadil Patrik Sasínek.

Ondřej Džuba se představil také na šedesátimetrové trati, na které si vyrovnal své osobní halové maximum 7,66 sekundy.

Okresní rekord si také připsala mladá závodnice Michaela Knotková. Hodonínská běžkyně doběhla na trati dlouhé pět set metrů mezi staršími závodnicemi v čase 1:25,27 minuty na pátém místě. Tento čas jí přinesl rekord v kategorii mladších žákyň.

Osobní maximum si Knotková vylepšila také ve sprintu na šedesát metrů. Nejprve v prvním běhu na 8,85 s, v druhém ještě čas stlačila na 8,71 s.

Oddílový rekord si z bratislavské haly odvezla také Adéla Herzánová, která v prvním halovém závodě s překážkami zaběhla šedesátimetrovou trať za 10,28 sekundy.

K okresnímu rekordu ji scházelo něco málo přes půl vteřiny.

Starší žákyně Kateřina Korvasová s Karolínou Blablovou si na Slovensku zaběhly závod na pět set metrů a obě překonaly své osobní maxima 1:27,07 minuty, respektive 1:39,79 minuty.