Veselské panenky jsou v herním laufu. V dosavadním průběhu ligové soutěže se drží na páté příčce s patnácti body. V minulém zápase, a to v prvním novoročním duelu, čekaly na Veselanky nepříjemné Východoslovenky z Prešova. Ty téměř po celý první poločas dělaly domácím házenkářkám problémy. Po obrátce se však hra Veselanek výrazně zvedla. Vše začalo u dobře chytající gólmanky Lekešové, která předvedla několik důležitých zákroků. Dobrý výkon předvedla i obrana a opět střelecky zářila spojka Olšovská, jež je druhou nejlepší střelkyní současné MOL Ligy se sedmaosmdesáti zásahy.

Na druhé straně stojí nováček MOL Ligy, který postupně sbírá ligové zkušenosti. To potvrdil i v posledním kole na jihu Čech, v Písku, kde v úvodu vedl 3:0 a 6:3, ale nakonec ztratil všechny body po nejtěsnější porážce 29:30. Proto se i v tabulce drží na jedenácté příčce s pouhými čtyřmi body. Své kvality v hodonínském klubu předvádí ostrostřelkyně Annamária Patrnčiaková, která už předběhla kanonýrku Veselí Máriu Olšovskou. Do sítě soupeřů nasázela neuvěřitelných sedmadevadesát branek.

Co řekl k derby Moravy hostující kouč Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák? „Myslím si, že oba celky se budou na toto klání připravovat. Hodonín nám bude chtít vrátit prohru, kterou u nás utržil, a my zase budeme chtít výkon zopakovat. Hlavně bychom nechtěli nic podcenit, přeci jen budeme hrát venku. Očekávám ale, že hodně diváků přijede panenky podpořit z Veselí, takže zas tak moc cizí prostředí to pro nás nebude,“ myslí si Hudák. Oba týmy po zimní přestávce své kádry posílily. Na stranu Veselí přišla z rakouského Eggenburgu Eva Veselková. Do družstva Hodonína zavítaly Bára Krejčíková a Barbora Vavroušková.

„Na utkání se budeme připravovat stejně jako na každý běžný ligový zápas. Samozřejmě něco málo změníme, ale více nebudu prozrazovat. Chtěli bychom panenkám vrátit prohru, ale víme, že to nebude jednoduché. Čekám, že přijede hodně lidí, takže atmosféra bude napjatá a myslím si, že k vidění bude kvalitní házená,“ řekl ke šlágru nedělního třináctého kola MOL Ligy trenér domácího Hodonína René Gärtner.