Házenkářky Veselí si dvě kola před koncem základní části interligy zadělaly na potíže. V sobotu podlehly na Slavii 19:21 a vzhledem k těžkému rozlosování budou mít velký problém uhájit druhé místo v redukované tabulce českých týmů, které by znamenalo výhodnější vylosování pro play off. V něm se Moravanky střetnou právě se Slavií.

„Nedostali jsme se, bohužel, k vyrovnání. V zápase jsme ale byli herně lepší,“ řekl nový šéftrenér Veselí Jiří Zerzáň.
Veselí nastoupilo v Praze o víkendu tradičně bez zraněných ostrých spojek, od 17. minuty se navíc muselo obejít bez vyloučené Gabriely Zvoničové. Osmi góly se dokázala prosadit Marija Gedroit. Nejlepší střelkyně interligy Marcela Handlová přidala pět zásahů. Na úřadující mistryně ovšem gólový příspěvek dvou nejlepších střelkyň Veselí nestačil. „Jen těžko jsme se dostávaly na brankoviště do proskoků. Potřebovaly jsme proto dát víc gólů z dálky,“ posteskla si Handlová.
V závěrečných dvou kolech hostí Veselí letos suverénní Olomouc a dlouhodobou část ukončí na palubovce Šaly. Slávistky jedou na palubovku poslední Nitry a na závěr se utkají s ŠKP Bratislava.

Slavia Praha – Veselí nad Moravou 21:19 (10:8)

Slavia: Satrapová, Selicharová, Průšová – Crhová 8/4, Štolfová 1, Knedlíková, Krnáčová, Krouská 3, Mouleová, Kutlvašrová 3, Staršichová, Jonášová 2, Janečková 1, Medunová 3. Trenér: Kuťka.

Veselí: D. Zvoničová, Škavronková, Vyhlídalová – M. Gedroit 8, Foksová, V. Gedroit, G. Zvoničová 1, Handlová 5/2, Vyniatynská, Bílková 1, Chmelařová 3, Kočí 1. Trenér: Zerzáň.

Vyloučení: 3:6. ČK Zvoničová. Sedmičky: 4/4 – 2/2. Diváci: 150. Rozhodčí: Kohout, Padevět.