Pro Hodonín šlo o velký sportovní svátek. Nehrálo se v herně stolního tenisu, ale v sousední velké hale, která byla vyprodaná.

Zaplněné tribuny tleskaly nejen hráčkám, ale i dvěma významným osobnostem. Šéf jihomoravského klubu Richard Brhel před utkáním popřál svému tátovi Vladimírovi, který oslavil devadesáté narozeniny, manažer oddílu Milan Kurka měl zase šedesát let.

Po slavnostním ceremoniálu se šlo do akce.

Japonka Moriová vstoupila do úvodního utkání s francouzskou Migotovou skvěle, první set s přehledem ovládla, ale další dvě sady patřily soupeřce.

I když domácí jednička skóre srovnala, rozhodující pátý set nezvládla a dramatický duel prohrála.

Hodonínská Partyková sice prohrávala s Shao Jieni už 0:2, ale pak se zvedla a další dva sety opanovala.

Obrat ale nedotáhla, v rozhodující sadě neuhrála ani míček a portugalské reprezentantce po velkém boji podlehla.

Důležitý bod přinesla až Karin Grofová. Čerstvá bronzová medailistka z mistrovství republiky po skvělém výkonu přehrála Rumunku Iacobovou ve třech setech a bylo to 1:2.

Zdroj: Libor Kopl

Čtvrtý duel svedl proti sobě hráčky asijského původu.

Domácí Japonka Moriová s Portugalkou Shao Jieni, která se narodila v Číně, svedly náramnou bitvu, z výhry 1:3 se ale radovala hostující stolní tenistka. Stejným poměrem ovládl Etival i středeční duel.

Odveta se hraje v pátek večer ve Francii.

Semifinále Ligy mistryň, 1. zápas -  
SKST PLUS HODONÍN – ETIVAL ASRTT 1:3
Výsledky: Moriová – Migotová 2:3 (2,-10,-7,7,-2), Partyková - Shao Jieni 2:3 (-8,-8,8,-8,-0), Grofová – Iacobová 3:0 (2,5,7), Moriová –Shao Jieni 1:3 (-8,3,-9,9).
Diváci: 587 (vyprodáno)