Během pěti dnů uvidí diváci ve sportovní hale TEZA čtrnáct zajímavých mezinárodních duelů. Organizátoři prestižního klání se letos domluvili se zástupci šesti družstev.

Na Slovácku se představí maďarský Érd, běloruský BelAZ Minsk, chorvatská Lokomotiva Záhřeb, francouzský Toulon, ruská Lada Togliatti a slovenské Michalovce.

„Stejně jako v předchozích ročnících se nám i letos podařilo dát dohromady špičkové obsazení, když hned pět z šesti přihlášených celků bude hrát v příští sezoně evropské poháry. Jediný, kdo v nich nebude startovat, je francouzský Toulon, kam v létě přestoupila česká reprezentantka Helena Štěrbová," uvedl manažer HK Hodonín a hlavní organizátor Slováckého poháru Radek Bičan.

Bývalá hráčka Zlína a Veselí nad Moravou se v Hodoníně představí již po čtvrté. Letos navíc bude jedinou českou zástupkyní.

„Oslovili jsme několik našich klubů. Most má ale letos v plánu soustředění v Norsku, Poruba zase v létě řešila složení kádru, takže z českých špičkových týmů se v Hodoníně nikdo neukáže," říká Bičan.

Podle něj ale bude úroveň zúčastněných celků ještě vyšší než v loňském roce. „My máme o týmech jasno již od června, protože všechna přihlášená družstva nám již v létě potvrdila účast na tomto turnaji, který určitě svojí kvalitou patří k nejlepším v rámci České republiky," pronesl Bičan, který na celkového vítěze favorizuje maďarský Érd nebo Toulon.

„Poprvé v historii tohoto turnaje se tady objeví týmy z Maďarska a Francie. Jeden z nich klání zřejmě vyhraje. Jinak složení všech turnajových celků je velmi pestré, určitě se bude mít fanoušek házené na co těšit," míní Bičan, který má se sháněním peněz na turnaj čím dál více starostí.

„Příprava letos byla o něco složitější, protože ekonomická krize se i tady ukazuje. Ne všechny firmy s námi komunikují stejně jako v letech minulých. Naši partneři nás ale nezklamali, takže turnaj se uskuteční. Musíme šetřit, ale na kvalitě se to nepozná. Slovácký pohár určitě není levná záležitost, ale díky našim tradičním sponzorům by vše mělo proběhnout hladce," prohlásil známý hodonínský funkcionář.

Mimo turnaj se házenkářským fanouškům představí ještě špičkový rumunský klub HCM Baia Mare.

„Ten se nám bohužel ozval příliš pozdě. Proto jsme ho nevzali. Rumunky mají ale vysoce kvalitní tým a troufám si tvrdit, kdyby hrály turnaj, tak budou aspirantem na vítězství," říká Bičan.

„Je to totiž jednoznačně nejlepší současný tým v celém Rumunsku, kde jsou velké peníze," přidal. Baia Mare se ve středu utká s Porubou a o den později s maďarským Alcoa FKC.

Organizátoři ale nezapomněli ani na Veselí nad Moravou, které v Hodoníně vyzve Toulon.

Ani sedmý ročník Slováckého poháru ovšem není pouze o házené. „Mimo sportovní program chceme ukázat všem týmům hodonínské lázně a v plánu bude i návštěva čejkovické tvrze s posezením ve vinném sklípku," pravil Bičan.

Záštitu nad turnajem převzal hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a Město Hodonín. Sedmý ročník odstartuje ve středu 21. srpna. V prvním utkání, které začíná v 17.00, proti sobě nastoupí Érd a Minsk. Poslední zápas se pak hraje v neděli 25. srpna, od 11.30 se utkají Michalovce s Érdem. Slavnostní zakončení je na programu ve třináct hodin.