To vedl známý slovenský kouč Miroslav Bokor, který přijel na Slovácko i se svou svěřenkyní Erikou Vitekovou.

„Mám v Hodoníně dlouholeté přátelské kontakty. Po rozpadu starého krasobruslařského oddílu a vzniku nového klubu KK Baník jsem opět dostal pozvání vést soustředění, které jsem rád přijal,“ uvedl trenér Trnavy Miroslav Bokor.

Program soustředění vypracovalo vedení hodonínského klubu. Uznávaný odborník však zástupcům KK Baník rád poradil. „Mohl jsem do něj zasáhnout a přizpůsobit potřebám dětí, které se na soustředění přihlásily,“ uvedl Bokor, který strávil se začínajícími krasobruslaři téměř celý den. „Ráno jsem začali před zimním stadionem rozcvičkou, po které následovalo běhání a různé cvičení,“ informoval Bokor.

Další fáze tréninku se už uskutečnila na ledové ploše. Součástí soustředění byla i baletní příprava, o kterou se postarala Jindra Schönová. Po obědě a odpoledním klidu následovaly rotace. „Ty spočívají v tréninku krasobruslařských skoků na suchu,“ vysvětlil uznávaný odborník.

Odpoledne nechyběla ani další jednotka na ledě a trénink v tělocvičně. „Jelikož jsme na začátku sezony, tak se všichni sportovci potřebují pořádně rozbruslit. Samotné bruslení však nestačí. Děti potřebují celkově zpevnit, chybí jim správná životospráva. I kvůli držení těla jsme do tréninkového procesu zařadili kondiční cviky, posilování svalů, trénování výdrže a pevné vůle,“ pronesl Bokor. „Musím ale zdůraznit, že jedním soustředěním se tohle nezlepší. Je třeba pracovat dlouhodobě a to je úkol pro místní trenérky, kterým moc fandím,“ doplnil.

Zkušený kouč se na Slovácku věnovala hlavně práci. Zábava šla během soustředění stranou. „Program byl hodně nabitý. Na prohlídky města opravdu nebyl čas. Ale přesto mě rozesmálo, když jsem před hodonínským zimním stadionem uviděl trénovat s fotbalovým míčem svého bývalého žáka z Trnavy. Oba jsme si mysleli, že špatně vidíme,“ vyprávěl Bokor.

Ten přivezl na jih Moravy i talentovanou slovenskou reprezentantku Eriku Vitekovou. Šestnáctiletá naděje z Trnavy se pod vedením kouče Bokora připravovala na nadcházející sezonu.