Trable začaly ve středu ráno, kdy se ze čtvrtého ročníku tradičního klání omluvilo slovinské Zagorje. Pořadatelé dokázali ještě zareagovat. Změna programu se však nelíbila interligové Porubě. Proto organizátoři ženský turnaj raději zrušili. V sobotu se tak v hodonínské sportovní hale uskuteční pouze turnaj minižákyň.

"Za osm turnajů se nám to stalo poprvé. Určitě nás to všechny moc mrzí. Zagorje nám zbouralo celý program,“ lamentoval Bičan. Třetí tým slovinské ligy se pořadatelům omluvil dva dny před začátkem turnaje. „Otevřel jsem email ze Slovinka, ve kterém nás oznámili, že nepřijedou. Je to od nich velmi nekorektní,“ zlobil se na jednání slovinského týmu Bičan. „Účast mi přitom potvrdili v červnu a od té doby jsme byli se Zagorje ve spojení,“ doplnil.

Proč se vlastně slovinský tým omluvil? „Některé hráčky jsou zraněné, další mají problémy na vysokých školách. Běloruska si zase plní reprezentační povinnosti. Těch problémů bylo víc,“ informoval Bičan, který ihned informoval ostatní tři kluby. Trenéři Veselí nad Moravou, Bratislavy i Poruby se změnou programu souhlasily. Ve čtvrtek ostravský tým svoji účast na turnaji odřekl. „Určitě je to škoda. Jinou možnost jsme prostě neměli. Věřím, že to fanoušci házené, kteří se do Hodonína chystali, pochopí,“ řekl Bičan.

Ten už dva roky usiluje i o změnu termínu. „Víme, že pro kluby je lepší první víkend v prosinci. Bohužel v hale dostaly přednost jiné akce,“ pravil Bičan. V Hodoníně se tak představí pouze šest mládežnických týmů. „Věřím, že si příznivci oblíbeného sportu cestu do hodonínské haly najdou. Určitě budou k vidění zajímavé zápasy,“ pronesl Bičan.