Jak jste se do Veselí vůbec dostala?

Přes Petru Varjassiovou, se kterou jsme v létě společně hrály plážovou házenou. Jelikož jsem chtěla tento rok hrát interligu, zeptala se mě, zda nemám zájem jít do Veselí.

Váhala jste dlouho?

Přípravu jsme začala v ŠKP Bratislava. Jelikož ale nesplnila moje očakávaní, rozhodla jsem se odejít do Veselí.

Měla jste i nabídky z jiných klubů?

Ano. Kontaktovali mě lidé z rakouského Stockerau, se kterým jsme před dvěma týdny změřely v přípravě síly, a nabídku jsem dostala i od zmiňovaného ŠKP Bratislava.

Byl pro vás velký problém, že jste se k týmu připojila až později?

Trochu to problém byl. I když jsem se připravovala individuálne, stále se po fyzické stránce necítím na sto procent. Snažím se tedy poctivě trénovat a manko dohnat.

Jak hodnotíte letní přípravu?

Příprava byla dobrá. Odehrály jsme dobré zápasy, které nás prověřily a ukázaly nám, na čem musíme ještě zapracovat. Doufám, že si dobré výkony a herní pohodu přeneseme i do soutěže.

Nemáte obavy s nadcházející sezony? Přece jenom Veselí má velmi mladý tým s několika dorostenkami…

Obavy nemám. Dorostenky jsou talentované a když budou správně usměrněné ať už trenérem, nebo staršími spoluhráčkami, mohlo by to pozitivně ovlivnit jejich výkony.

Vy patříte k házenkářkám, které si letní přestávku zpestřují různými plážovými turnaji. Co vás na takových akcích nejvíce baví?

Jsme dobrá parta holek, která se ráda baví. Na turnajích se navíc potkáváme s dalšími házenkáři a házenkářkami, se kterými se v sezoně nevidíme. Je to příjemné zpestření léta.

S vámi byla v jednom týmu i zmiňovaná spoluhráčka Petra Varjassiová. Jak moc velký na vašem příchodu na Slovácko měla?

Hodně velký. Řekla mi o týmu, trenérovi a i o klubu.

Mrzí vás, že nemůžete hrát interligu v Nitře, kde jste vyrostla?

Trochu ano. V Nitře má ženská házená tradici. Bohužel finanční podpora není příliš velká, takže se doma soustředí hlavně na výchovu mládeže. Proto v Nitře vyrůstají nadějné dorostenky.

Co vůbec od letošního ročníku očekáváte? Myslíte si, že se postavení jednotlivých týmů v tabulce WHIL nějak zásadně změní, nebo budou soutěži opět dominovat Most a Michalovce?

Předpokladám, že Most i Michlaovce budou v čele. Ale na druhé straně soutěž by mohla být celkově vyrovnaná.

Co reprezentace? Pomýšlíte na ni?

Celé Slovensko se momentálně těší z postupu házenkářek na mistrovství Evropy. V týmu jsou i moje spoluhráčky z mladežnických reprezentačních výběrů. Teď záleží pouze na mě, zda budu podávat takové výkony, které zaujmou trenéra Poloze.

Už jste se stačila ve Veselí zabydlet?

Celkem ano. Vedení se nám snaží ve všem vyhovět.

Měla jste čas si prohlédnout město nebo okolí?

Zatím jsem moc příležitostí neměla. Většinou totiž trénujeme dvojfázově a mezi tréninky potřebuji zregenerovat a trochu pospat. Občas si ale zajdeme s holkami do města na kávu.

Jižní Morava je známá dobrým vínem. Už vám někdo pohárek s tímto nápojem nabídl?

Zatím jsem neměla příležitost víno ochutnat, ale velmi ráda bych nějaký vinný sklípek navštívila (úsměv).