Hostující trenér Ľuboš Hudák byl po sobotním utkání spokojený s výkonem i výsledkem. Veselanky totiž potvrdily na Slovensku roli favorita a zaslouženě si po přesvědčivé výhře připsaly dva body. „I když tabulkové postavení soupeře je jasné, k zápasu jsme od začátku přistoupili zodpovědně. Jsem rád, že jsme utkání zvládli a díky zpřesněné hře ve druhém poločase jsme postupně zvyšovali náskok," uvedl kouč HC Veselí nad Moravou, který měl menší obavy z možného podcenění. „Takovéto zápasy jsou nevyzpytatelné. Hráčky Bratislavy mají svoji kvalitu, což nám ukázaly při některých akcích," pronesl Hudák.

Úvod střetnutí byl vyrovnaný, ale Veselanky postupem času zpřesnily hru a po čtvrtině hrací doby vedly už o čtyři góly. Ve dvacáté minutě to bylo už 9:2 a v bezpečné vzdálenosti od soupeřek se držely až do konce poločasu.

Jihomoravanky dokázaly na začátku druhé půle své vedení navýšit na deset branek a stále neměly dost. Slovenky se už zbytkem zápasu protrápily a Veselí dovedlo zápas pohodlně k vysoké osmnáctibrankové výhře. „Náš tým je postavený na mladých hráčkách, které zatím získávají zkušenosti. Budujeme družstvo žen do budoucna a dnešní výsledek byl očekávatelný. Chyběly nám některé hráčky, omezené možnosti jsme měly při střídání spojek. Kondičně jsme pak za soupeřkami zaostávaly, ale doufáme, že v dalších kolech budeme plnit stanovené cíle," uvedla trenérka týmu ŠKP Bratislava Silvia Priklerová.

Veselanky vysokou výhru nepřeceňovaly. „Utkání jsme zvládli a povinné body jsou doma, ale výkon ideální nebyl. Na začátku jsme se nechytaly v útoku. Udělaly jsem spoustu technických chyb. Ale naštěstí jsme se nechaly zlákat uspávací hrou soupeře a dál hrály připravené kombinace. Hodně jsme chodily i do trháku," uvedla hostující spojka Nikola Vinklárková, která se na přesvědčivém vítězství podílela čtyřmi brankami.

O jeden gól více daly Petra Varjassiová s Katkou Slovákovou. „Byl to takový divný zápas. Takto to se slabším týmem vypadá vždycky. I když začátek nám moc nevyšel a prvních deset minut jsme ztrácely jednoduché míče, po čtvrt hodině se to o něco zlepšilo. Druhý poločas jsme už hrály lépe a své vedení ještě navýšily," pronesla Slováková.

Podobně po sobotním duelu mluvila i další hráčka Veselí. „Na začátku jsme zahodily spoustu brejků. Naštěstí nám dobře pracovala obrana a skvěle chytaly gólmanky. Po přestávce jsme se rozběhaly a všechny si zahrály. Nikdo se nezranil a vysokou výhrou jsme se pozitivně naladily pohárový duel v Otrokovicích," pronesla Varjassiová.

Panenky mají přes sebou náročný týden. V úterý se představí na palubovce zmiňovaného účastníka první ligy, v sobotu pak doma hostí silnou Šaľu. „Čeká nás těžké utkání. Doufám, že náročný duel zvládneme," dodala Vinklárková.

Interliga žen, 5. kolo 

ŠKP Bratislava – HC Veselí nad Moravou 19:37 (7:15)

Nejvíce branek: Marčeková 6/1, Lešková a Hlásníková – Jandásková 9, Vargová 7/1, Slováková a Varjassiová 5. Rozhodčí: Gabriš, Klimko. Vyloučení: 6/4. Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/1. Diváci: 150.

HC Veselí nad Moravou: Nejezchlebová, Stojarová, Lekešová – Jandásková 9, Vargová 7/1, Slováková 5, Varjassiová 5, Vinklárková 4, Šustková 3, Gajdošíková 3, Lukšíková 1, Štetáková.