Žíněnky, stoly pingpongové i kulečníkové, hřiště pro florbal, odbíjenou i basketbal. Vše sokolové stihli připravit do půl páté odpoledne, kdy Noc sokoloven začala. „Naši zápasníci ukázali své kousky, hrál se florbal, cvičil se nejen aerobik, ale i jen tak rodiče s dětmi a zároveň se rozehrál na kulečníkových stolech pool s karambolem," přibližuje začátky večera náčelník hodonínských sokolů Jaroslav Míšek.

Desítky lidí zaplnily všechna sokolská sportoviště. „Nejdříve si zájemci jen tak zapinkali, od sedmi se pak začalo hrát," popisuje ještě v deset hodin v noci hrající místostarosta Sokola a stolní tenista Jan Bezucha.

Také aerobik našel své příznivce. „Nejdřív jsme se představili v asi desetiminutové ukázce, čím jsme zároveň nalákali nové členy. Se sestrou Vilímkovou se cvičí každé pondělí od devatenácti do dvaceti hodin a ve čtvrtek od osmnácti do devatenácti vedu hodinu já," pozvala Jana Pijáčková. Pro tu ale Noc sokoloven nebyla jen ve znamení oblíbeného aerobiku, ve večerních hodinách se totiž přesunula pod volejbalovou síť.

Nad ní v horních patrech tělocvičny současně ukazovali své umění a zároveň zaškolovali nové zájemce kulečníkáři, a to jak poolaři, tak karamboláři. „V průběhu večera se tady vystřídalo dvanáct dospělých a tři děti. Nyní už jsme tady zůstali jen my tři, poslední mohykáni," zažertoval pár hodin před půlnocí Jaroslav Jančařík.

Ten spolu s Ivanem Meškem a Jaroslavem Turkem představili nejen samotné kulečníkové údery ale i náročný soutěžní systém karambolu. Příchozí se tak mohl dovědět, co je to volná, kádr, jednoband či trojband. „Ten je nejtěžší, při něm musíš zahrát nejméně přes tři mantinely," vysvětluje Turek. Hodonínští karambolisté do nové sezony nastoupí v první lize, druhé, třetí i čtvrté třídě.

Nevšedního zážitku se dostalo také nejmladším účastníkům premiérové noci. Mohli totiž přespat na žíněnkách, a po ranním probuzení je čekal nástup s předáním diplomů.

S celkovou návštěvností byli hodonínští sokolové spokojení. „Na prezenční listině máme zapsaných sto dva jmen," ukázal seznam starosta Sokola Ján Lahvička starší.