V sestavě Brittermu se po několika měsících opět objevila zkušená křídelnice Marcela Handlová.

Bývalá reprezentantka pomohla svému týmu jedním gólem k důležitému vítězství nad pražskou Slavií. Na levém křídle překvapivě odehrála téměř celý zápas.

„Nedařilo se Chmelařové, která si sama řekla o střídání. Lucka Súkenníková se zase trápila v koncovce,“ uvedl Sabadka. „Handlová nám velmi pomohla. Na své možnosti podala velmi dobrý výkon. Jsme rádi, že jsme ji mohli využít,“ doplnil kouč Veselí.

Zatímco fanoušci slováckého týmu byli nasazením nejlepší exekutorky sedmimetrových hodů v české historii mile zaskočeni, Slávisté brali její nasazení s nadhledem. „Trošku jsme to tušili. Nepřekvapilo nás to,“ uvedl trenér pražského celku Petr Pína.

„Je to zkušená hráčka, ale vzhledem k tomu, že měla dlouhou pauzu, tak jsme její nominaci nepřikláněli žádný důraz. Na křídle se zápasy tolik nerozhodují,“ míní lodivod Slavie.

Dlouhá pauza byla na Handlové znát. Diváky však pětatřicetiletá házenkářka rozhodně nezklamala. „Nečekala jsem, že odehraji tolik minut. Párkrát jsem sice s holkami trénovala, ale přestávka šla vidět. Na palubovce jsem sotva chodila,“ pronesla sebekriticky Handlová.

K návratu ji přemluvil slovenský stratég. „Byl to trenérův nápad,“ přiznala. „Návrat jsem nechtěla uspěchat. Neměla jsem natrénováno, nikam jsem se nehrnula. Nakonec jsem si šla sednout na střídačku. A dopadlo to tak, že jsem strávila skoro celý zápas na hřišti,“ usmívala se Handlová.

Třetí finálový duel nabídl vyrovnanou bitvu dvou kvalitních celků. Slávistky měly téměř po celý zápas mírně navrch, ale závěr patřil zkušenějším Veselankám. „Bylo to strašně bojovné utkání. Bylo vidět, že obě mužstva chtěla vyhrát. Štěstí se nakonec přiklonilo na naši stranu. Pro diváky to byl velmi zajímavý zápas,“ hodnotila Handlová, která se celou sobotu věnovala regeneraci.