Souboj prvního s druhým, poslední zápas v letošním roce a pivo zdarma. Lepší představení si hodonínští basketbaloví fanoušci před vánočními svátky nemohli přát. Domácí hráči parádní páteční večer povýšili na nezapomenutelný zážitek.

Sokol na palubovce sportovní haly TEZA kraloval od začátku do konce. Slovácký celek demonstroval svoji sílu už v první čtvrtině. Hodonínští hráči zářili v útoku, navíc skvěle bránili. Bezradnému Vyškovu za úvodních deset minut povolili pouze pět bodů.

Na světelné tabuli po úvodní čtvrtině svítilo 26:5. Dál nebylo co řešit. „Na zápas jsme se důsledně připravovali. Snažili jsme se soupeře překvapit, což se nám povedlo. Na Vyškov jsme nekompromisně vletěli a zápas brzy rozhodli," pochvaloval si rozehrávač Hodonína a hrající kouč Sokola Pavel Novotný.

Zatímco domácí basketbalisté se parádně bavili a své vedení s přibývajícími minutami pouze navyšovali, hosté jen složitě hledali účinnou protizbraň na rozjetého soupeře. „Naší výhodou je, že jsme kompaktní. Máme silný tým, hrajeme v deseti, ve dvanácti lidech. Všichni kluci jsou dobří, mají kvalitu, a proto na palubovku můžeme pustit kohokoliv z nich. Proti nám se těžko hraje," připomíná Novotný.

Vyškov nastoupil do důležitého střetnutí bez několika opor. Navíc ani nasazení hostů nebylo takové, jaké by diváci od lídra soutěže očekávali. „Do Hodonína jsme přijeli v oslabené sestavě, což ale pro výkon ani výsledek není omluva. Od začátku jsme hráli velmi špatně. Kluci působili unaveně, byli bez energie," uvedl trenér Vyškova Marian Zabloudil.

Toho více než drtivá porážka štval výkon mužstva. „Byl to určitě náš nejhorší letošní zápas. Od začátku do konce jsme hráli špatně," nevymlouval si Zabloudil. „Zatímco nám to vůbec nešlo, soupeř začal velmi dobře a rychle si vytvořil náskok. My jsme už na zvrat neměli sílu," smutnil Zabloudil.

Jeho tým v Hodoníně nepřišel pouze o vítěznou sérii a letošní neporazitelnost, ale i první místo. Vyškov vedoucí pozici přepustil právě Sokolu, který se neskutečně rozjel a míří za postupem. „V soutěži jsou tři silné týmy. Kromě nás a Vyškova také béčko Šlapanic. Vyškov sice kráčel soutěží suverénně a proti slabším týmům sbíral body, ale až zápas s námi pro něj byl první velkou zkouškou," připomněl Novotný.

Hodonínští basketbalisté letos nestačili pouze na béčko Šlapanic, kde prohráli o tři body. V dalších duelech ale pokaždé brali oba body. „Jsem spokojený," přiznal Novotný.

Podle zkušeného rozehrávače je hlavní devízou Sokola široký kádr a výborná obrana. „Defenziva, které se pečlivě věnujeme, je špičková a vyhrává nám zápasy," tvrdí Novotný.

„V některých zápasech se nám sice střelecky tolik nedařilo, ale soupeři jsme povolili třeba pouze čtyřicet bodů, což je nádhera," rozplýval se třiatřicetile­tý hráč.

Rozjetý slovácký celek první polovinu sezony zakončí v sobotu ve Znojmě. Výhry by měla být pro sokoly povinností. „Znojmo patří ke slabším týmům. Věřím, že tam potvrdíme roli favorita a zvítězíme," uvedl Novotný.

Jenom výhra udrží Hodonín v čele tabulky. „Před sezonou jsme chtěli být mezi třemi nejlepšími týmy. Díky sestavě, potenciálu a výborné partě jsme pomýšleli i na nejvyšší příčku. Zatím se nám plní dařit cíl, který jsme si před sezonou vytyčili," těší Novotného.

Basketbal, OP II muži, dohrávka 6. kola:

Sokol Hodonín – BK Vyškov 88:34 (26:5, 47:13, 64:23)