V souboji reprezentačních spoluhráček měla navrch dvojice z Veselí. Helena Štěrbová s Krystínou Salčákovou se dohromady blýskly čtrnácti brankami, opory Mostu Hana Martinková s Petrou Vítkovou zaznamenaly deset gólů.

„Štěrbová se trefila asi dvakrát víc než měla. Ještě navíc pálila pořád po ruce. Klobouk dolů před jejím výkonem. Helena je ta hráčka, která přiklonila misky vah na stranu Veselí. My jsme takovou hráčku v týmu neměli," uvedl hostující kouč Dušan Poloz. Ten působí i u ženské reprezentace jako asistent.

Ve středeční předehrávce tři stovky diváků moc branek neviděly. Mostecký lídr tabulky držel s domácími krok do poslední čtvrtiny utkání. Zápas byl velmi vyrovnaný. V 15. minutě se Britterm dostal do vedení 7:4. Hostující trenér Poloz reagoval na nepříznivý vývoj oddechovým časem. Krátká přestávka Mostu pomohla. Severočešky dokázaly do konce půle vyrovnat. O přestávce bylo skóre 10:10.

Remízový stav byl i ve 42. minutě. Pak si ale Panenky začaly budovat rozhodující náskok. Domácí tým střelecky táhla především spojka Štěrbová. Deset minut před koncem dramatického střetnutí vedl slovácký celek opět o tři góly. Střelkyně Mostu Martinková sice byla úspěšná v obou půlích duelu, ale porážce o tři góly zabránit nedokázala.

„Na sedmnáct branek se v házené nevyhrává a už vůbec ne na palubovce soupeře. V útočné fázi jsme podali bojácný výkon. Nedokázali jsme improvizovat," uvedl Poloz. Ten ve hře svého týmu postrádal především souhru spojek a pivotky. „Vítková byla zvyklá na něco jiného jak v Porubě, tak i ve Slavii. On tam je, ale holky ji zatím nevydí. Chvíli bude trvat, než se pořádně sehrajeme. Nejde to natrénovat za léto. Potřebujeme čas," uvědomuje si zkušený kouč, který byl naopak spokojený s defenzívou. „V obraně to fungovalo.To, co jsme si řekli, to jsme uhráli," řekl Poloz.

Veselí mohlo v závěru přidat další branky, ale Tomečková, Chmelařová ani Štěrbová nedokázaly dát z jasných pozic branku. „V některých fázích jsme soupeře šetřili," prohlásil kouč Brittermu Pavol Jano.

Podle něj narazilo Veselí v domácím prostředí zatím na nejsilnějšího soupeře. „Podle mě je to jeden z nejlepších týmů v soutěži. Šli jsme proti němu do rizika," řekl Jano.

Přestože inkasovaly Panenky pouze sedmnáct branek, hrál domácí tým s otevřenou obranou. „Spoléhali jsme se na to, že hráčky Mostu nebudou hledat pivotku. Kdyby soupeř více využil Vítkovou, tak se teď raduje kouč Baníku," uvedl Jano.

Slovenského lodivoda výhra nad Černými anděly nesmírně těšila. „Jsem moc rád, že jsme dokázali porazit takového silného soupeře. Děvčata musím pochválit. Po nevydařeném zápase s Michalovcemi se dala dohromady a proti Mostu předvedla velmi dobrý výkon," pravil Jano, který po zápase znovu vyzdvihl pouze výkon brankářky Vyhlídalové. „Drží si svoji výkonnost," řekl na adresu zkušené brankářky Jano. „Ostatní děvčata ale musím rovněž pochválit. Všech osm hráček, které se na palubovce prostřídalo, zaslouží absolutorium," dodal Jano.

V závěru si navíc poranila patu domácí křídelnice Salčáková. Podle prvních informací by však zranění nemělo být vážné. Mostu na Slovácku chyběly Mrkvičková a dlouhodobě zraněná Růčková.

Utkání šestého kola interligy se mělo hrát podle rozpisu utkání na severu čech. Vedení Baníku však vyhovělo žádosti Veselí, které se chtělo kvůli náročnému programu vyhnout cestování, a zápas se uskutečnil v hale Peklo. „Chci poděkovat Mostu, že nám vyšel vstříc. Jsem rád, že jsme mohli hrát doma. Je to kvůli poháru," uvedl Jano.

Jeho protějšek ale nad výměnou pořadatelství dlouho váhal. „Já jsem nad tím hodně přemýšlel. My jsme tímto ošidili naše fanoušky, protože na podzim hrajeme doma pouze dvakrát. Je to velká škoda. Ale nakonec vyhrálo to, že chceme pomoct českým klubům a české házené," dodal Poloz.

Interliga žen, 6. kolo 

HK Britterm Veselí nad Moravou – Baník Most 20:17 (10:10)

Nejvíce branek: Salčáková 7/4, Štěrbová 7 – Martinková 7, Vítková a Weisenbilderová po 3. Rozhodčí: Hanák, Novák. Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/1. Vyloučení: 1:1. Diváci: 300.

Veselí: Vyhlídalová, Zvoničová, Nejezchlebová – Rajnohová 1, Kratochvílová, Jagošová, Štěrbová 7, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská, Tomečková 2, Chmelařová 2, Fleková 1, Kočí, Salčáková 7/1.

Most: Bezpalcová, Müllnerová – Vaňková, Dvořáková, Tomášková, Beňušková 2, M. Vysloužilová , Vítková 3, K. Vysloužilová 1, Šplechtová, Martinková 7, Janoušková 1, Weisenbilderová 3/1, Kylarová.