Většinu závodu byl v čele Sasínek, jenže v závěru takticky vedeného běhu ho jeho soupeř předstihl a vyhrál v čase 3:44,96. „Čekal jsem, že to Filip rozběhne ještě trochu rychleji. Já zvolil taktiku být schovaný a rozhodnout v závěru, což se povedlo,“ uvedl po doběhu vítězný Holuša.

Pro oba mílaře je však nepříjemné, že jejich časy nestačily na limit pro mistrovství světa v Dauhá, které tak budou muset splnit jinde.

Limit nemá ani další slavný odchovanec hodonínské atletiky Vítězslav Veselý, nyní už závodící za Duklu Praha. Ten byl v hodu oštěpem stříbrný výkonem 79,27 metru.

Z dalších atletů okresu se v Brně prosadili dva závodníci AK Hodonín, kteří získali shodně páté místo – David Kákona v běhu na pět kilometrů výkonem 14:55,38 min. a Adam Pernica v trojskoku, jenž si skokem dlouhým 14,67 metru vytvořil nový osobní rekord. Svým výkonem potěšila i Marie Bušinová z AK Kyjov, která obsadila časem 57,28 vteřin, sedmé místo ve finále na 400 metrů, když v rozběhu měla dokonce čas 56,92.