Zatímco kluci z ostatních klubů mohou na podobné zájezdy zapomenout, mládež hodonínského klubu se na novou sezonu připravovala u Jaderského moře.

„Byli jsme jedenáct dní v Chorvatsku. Loni jsme byli v Itálii, takže my akorát střídáme letoviska. Co se týká mládeže, jsou u nás podobná soustřední pravidelností,“ řekl předseda hokejbalového oddílu HBC Rigum Hodonín Tomáš Novotný.

Letní přípravu u moře absolvovaly téměř dvě desítky hráčů. „Loni nás bylo dvacet, teď nás bylo něco méně,“ uvedl Novotný.

Šéf klubu potvrdil, že se jeho svěřenci u moře rozhodně nenudili. „Trénovali jsem dvoufázově. První trénink jsme měli ráno, když ještě nebylo takové horko. Pak jsme se koupali v moři. Odpoledne byli na programu míčové hry a večer jsme měli druhý trénink,“ prozradil denní program Novotný.

Ten je s průběhem soustředění spokojený. „Co jsme si řekli, tak to jsme zvládli. Soustředění v takových podmínkách má určitě něco do sebe,“ uvedl Novotný, který vyvrátil, že by se jeho svěřenci pouze váleli na pláži. „Vedro tam bylo velké, takže jsme hráče nechtěli strhat hned v úvodu. Ale tréninky náročné rozhodně byli,“ pravil předseda klubu.

Hodonínští mladíci by tak měli být na sezonu dobře připraveni. „Věřím, že to našim klukům pomůže. Kolektiv je u nás dobrý, tak věřím, že nám to půjde i na hřišti,“ dodal závěrem Novotný.