Se stříbrnou medailí na krku se vrátil juniorský biketrialista David Herka z evropského šampionátu. Loňský mistr se tentokrát sklonil před domácím Španělem Marcem Pratem.

„Mrzí mě to,“ přiznal šestnáctiletý David.

Oproti loňskému mistrovství čekala na závodníky poměrně lehčí trať. Právě to se ale paradoxně podepsalo na celkovém výsledku.

„Sekce byly jednoduché. Stačila jedna chyba a byl jste odsunutý i o tři příčky,“ krčil David rameny, který se zaváhání dopustil ve druhém kole. „Už to nešlo dohnat.“

Bikeři se utkali na pláži v letovisku L' Escala, kde zápolili hlavně s kamenným povrchem. Oproti loňsku, kdy byla také část dřevěná a gumová, dost výrazná změna.

Domácího prostředí skvěle využil Marc Prat, který juniorskou kategorii vyhrál. I třetí příčku obsadil Španěl, Iker Gonzales.

„Nerozhodovalo, kdo umí nějak extra jezdit. Spíš, kdo se vyvaruje chyb,“ přiblížil David situaci na vrcholném podniku.

Den před závodem navíc přišlo nepříjemné zjištění: kolo, na němž měl bojovat o medaili, bylo rozbité. Šlo o zlomený rám. Pokud by na poruchu přišli až komisaři, mohl být i diskvalifikován.

„Měnil jsem ho ještě v devět hodin večer. Nakonec to ale bylo v pohodě. Vliv na výsledek to nemělo,“ odmítal mladý závodník hledání výmluv.

Evropské mistrovství je nyní už minulostí. Na řadě je klání nejlepších biketrialistů světa. I mezi nimi obhajuje Herka první juniorskou příčku.

„Jsou před námi ale ještě dva závody,“ upozornil na nejbližší program Josef Herka, otec talentovaného jezdce. „Mistrovství světa? Budu makat. Uvidíme, jak to dopadne,“ dodal David závěrem.