Florbalistům v letošní sezoně zvoní hrana. Třetiligová klání skončila, ta ve čtvrté lize mají před sebou poslední dvě kola.

SFK Slovácko, nejvýše postavený klub hodonínského okresu, zažil zvláštní ročník. Muži sice nakonec skončili v horních patrech tabulky, zato mládežnické týmy se spíše trápily.

A TÝM. Na poslední chvíli se třetiligový celek hrající v Dubňanech vyhoupl na čtvrtou příčku, kde se usadil s osmatřiceti body. Málo?

Záleží na úhlu pohledu. Kdo doufal v boje o nejvyšší místa jako loni, musel být zákonitě zklamán.

„Čekal jsem, že budeme hrát do třetího místa,“ přiznal kapitán Petr Kopl. „Vzhledem k tomu, že jsme ale příliš netrénovali, je to docela dobré. Je určitě škoda, že jsme více nevyužili široké mládežnické základny.“

Začátek sezony se Dubňanským povedl. Tři zápasy = devět bodíků. Zažili však také čtyři duely v řadě, kdy se marně natahovali po plném bodo vém zisku. Mnohdy jako by hráli na náhodu.

„Někdy jsme měli více štěstí, jindy zase naopak. Máme tým, který hraje už dlouho. Občas jsme rozhodli zkušenostmi,“ posoudil šestadvacetiletý útočník.

JUNIOŘI. Asi nejsložitější úlohu měla letos juniorka, která se představila v první lize. Oproti předchozímu roku zcela přeskládaný tým vstoupil do sezony odhodlaně.

„Chceme hlavně nabrat zkušenosti,“ znělo tehdy z kabiny. Stalo se. Celky jako Pepino Ostrava, Future Praha, Vítkovice či Mladá Boleslav toho ostatně více ani nedovolily.

„Většina hráčů poznala na vlastní kůži, že se musí zlepšit,“ řekl René Falta, šéf juniorské střídačky. „Myslím, že jim soutěž hodně dala.“

Tým nakonec z nejvyšší ligy sestoupil. Kádr však zůstává až na kosmetické úpravy pohromadě. Navíc se přidá několik dorostenců. Ve druhé lize by se tak role měla zákonitě změnit.

„Chceme hrát klidný střed. Zabudovat nové hráče, u kterých věříme, že budou do budoucna posilami,“ poodhalil trenér následující plány.

DOROST. Také dorostenci odehráli sezonu v první lize své kategorie. Vizitka: osmé místo, čtrnáct bodů, sklopené hlavy.

Důvod? Absence hráčů.

„Bylo to špatné. Po dvou utkáních přešli čtyři dorostenci mezi juniory. Tím pádem mi zbylo osm lidí. Snažil jsem se získat náhradu. Bezvýsledně,“ krčil rameny kouč Petr Měchura. I když na definitivní verdikt se teprve čeká, je pravděpodobné, že dorost po letních prázdninách hrát nebude. Alespoň než dospějí další hráči.

IV. LIGA. V jihomoravské lize mužů se představily dva týmy okresu. Rezerva Slovácka a ratíškovičtí Panthers. Zatímco Dubňanští se krčí ve spodních patrech, Panteři bojují o postup. Tajenku vyluští poslední dva zápasy.