Svěřenec trenéra Antonína Slezáka v předtočeném videu pozdravil účastníky plesu, v přímém přenosu České televize pak potěšil všechny kamarády, fanoušky a známé. Jednadvacetiletý běžec získal v životním závodě na patnáct set metrů bronzovou medaili. Úžasnému běžci a významnému spoluobčanovi na dálku aplaudoval zaplněný kulturní dům.

Cenu pro vítěze hlavní kategorie za Sasínka převzal sekretář AK Hodonín Lukáš Lípa. „Je to největší úspěch historie klubu. Nikdo z našich kmenových závodníků na takové velké akci nezískal medaili. Spousta z našich členů se zúčastnila juniorského či dorosteneckého mistrovství světa či Evropy, ale nikdo nezískal medaili. Mezi dospělými je to unikátní,“ říká Lípa.

Přeštěte si také => Sasínek zastoupil zraněného Holušu a získal v Bělehradu bronzovou medaili

Známý atlet, který se v klubu podílí na výchově nových talentů, vystoupal na pódiu ještě jednou, když převzal cenu i za známého kouče Antonína Slezáka. Nejlepší trenér v kategorii dospělých totiž doprovázel svého svěřence na mistrovství Evropy. „Snad si večer užijete i bez nás. Těším se zase za rok,“ vzkázal v předtočeném videu Slezák.

Nejlepší sportovci města Hodonín za rok 2016
- Nejlepší muž: Filip Sasínek (atletika, AK Hodonín)
- Nejlepší žena: Veronika Paličková (atletika, AK Hodonín)
- Nejlepší junior: Václav Baldrian, Michal Hvorecký, Tomáš Hujňák a Radek Sviták (veslování, VK Hodonín)
- Nejlepší juniorka: Markéta Ševčíková (stolní tenis, SKST Hodonín)
- Nejlepší žák: Jan Jaroš (zápas, Sokol Hodonín)
- Nejlepší žákyně: Lucie Zubalíková (sportovní plavání, Oddíl sportovního plavání Hodonín)
- Nejlepší trenér mládeže: Michal Bíza (fotbal, FK Hodonín)
- Nejlepší trenér dospělí: Antonín Slezák (atletika, AK Hodonín)
- Nejlepší sportovní kolektiv: Družstvo juniorů ve složení Antonín Martinka, Tomáš Martinka, Jindřich Blanář, Vojtěch Při kryl (rafting, Raft klub Hodonín)
- Ocenění za celoživotní činnost v oblasti sportu: Veslařský klub Hodonín

Navládu atletů završila sprinterka Veronika Paličková. Rohatecká rodačka loni kralovala mezi ženami a právem získala další trofej. „Jsem za tu cenu nesmírně vděčná, protože je to takové krásné rozloučení s atletickým klubem. I když teď budu závodit za Vítkovice, Hodonín pro mě vždy bude na prvním místě,“ prohlásila Paličková.

Šikovná běžkyně už předtím měla skvělé roky, ale ten minulý byl speciální v tom, že se dokázala vrátit po dlouhém zranění. „Dvakrát jsem vyhrála o setinu sekundy, což bylo hodně cenné. Všech výsledků a úspěchů si ale vážím stejně,“ řekla sympatická sportovkyně.

Paličkové sice nevyšlo letošní halové mistrovství republiky, když byla ve finále sprintu za předčasný start diskvalifikována, ale před sebou má další závody a výzvy. „Moc ráda bych se kvalifikovala na mistrovství Evropy do dvaadvaceti let, které bude v Polsku. Vím, že bude těžké skloubit atletiku se školou a že potřebuji dobře potrénovat a zaběhnout kvalitní čas, ale věřím, že to zvládnu,“ uvedla známá závodnice, která na dálku fandila kamarádovi Filipu Sasínkovi.

Při sledování televize prožívala hodonínská odchovankyně příjemné pocity. „Mám z toho obrovskou radost. Je to úplně boží. Já jsem mu věřila. On je neskutečný talent. Běhá s čistou hlavou, ještě teď mám husí kůži. Moc mu gratuluji a moc mu to přeji,“ řekla Paličková.

Nejlepšími juniory se stali veslaři Václav Baldrian, Michal Hvorecký, Tomáš Hujňák a Radek Sviták, cenu pro nejlepší juniorku loňského roku obdržela stolní tenistka Markéta Ševčíková.

Nejlepšími žáky byli zápasník Jan Jaroš a plavkyně Lucie Zubalíková, která v závěru loňského roku přestoupila do brněnské Komety. „Jsem moc ráda, že si na ně pořadatelé vzpomněli. I když už trénuji a závodím v Brně, vždy budu ráda reprezentovat město Hodonín,“ uvedla Zubalíková.

Titulem nejlepší trenér mládeže města Hodonín se od soboty chlubí fotbalový kouč Michal Bíza, mezi dospělými uspěl zmiňovaný Antonín Slezák. Soutěž kolektivů opanovalo družstvo juniorů Raft klubu Hodonín ve složení Antonín Martinka, Tomáš Martinka, Jindřich Blanář a Vojtěch Přikryl. Kvarteto mistrů světa porazilo v anketě i stolní tenistky.

Ocenění za celoživotní činnost v oblasti sportu převzali zástupci Veslařský klub Hodonín, který letos slaví výročí sto deseti let od založení. „Je to krásný dárek k našemu jubileu,“ řekl předseda VK Hodonín Filip Švrček.

Přečtěte si také => Svoboda nechal Sasínka spát. Pak společně slavili bronzové medaile

Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v sobotu večer na Plese sportovců. Akci moderovali Dagmar Sládková a herec Jan Šťastný, ceny předávali vzácní hosté. Na pódiu vystoupal třeba legendární atlet Imrich Bugár, úžasní veslaři Václav Chalupa a Miroslava Topinková, trenér české hokejové reprezentace Josef Jandač nebo motocyklový závodník Jakub Kornfeil.

Účastníky plesu roztančil zpěvák Dan Nekonečný se svojí kapelou Šum svistu. Povedený večer svými vystoupeními zpestřili také členové TK Classic při SVČ Hodonín a skupiny Tam Tam Batucada, která předvedla skvělou brazilskou bubenickou show.

O pozornost si však řekli také mimové a Duo Flay action z Cirkusu trochu jinak. O zábavu se rovněž starala cimbálová muzika Slovácko mladší, hudební skupina Las Vegas a dýdžej Luděk Ptáček.