„Loňský rok byl opravdu úspěšný. Podařilo se nám vyhrát vše, co se dalo,“ uvedla krátce po vyhlášení hodonínská sportovní královna. Svitákovou čeká v letošním roce hodně zajímavý závod. „Pojedu do Číny na mistrovství světa dračích lodí,“ informovala zkušená veslařka.

Radost z vítězství měl i Milan Viktora. „Loni jsme na kanále v Račicích skončili až jedenáctí, ale vzhledem k tomu, že jsem v této kategorii první rok, tak je to úspěch,“ sdělil nadaný závodník.

Nejlepší žákyní byla za loňský rok zvolena atletka Tereza Korvasová, žákům kraloval její oddílový kolega Dominik Kubalák. „Patří ve svých kategoriích k nejlepším v republice,“ sdělil jejich trenér Lukáš Lípa.

Zkušenému dálkaři udělala radost i Sylva Škabrahová, která triumfovala mezi juniorkami. Juniorům opět vévodil úspěšný biketrialista David Herka. „Jestli zde budu stát i za rok? Nevím,“ marně hledal odpověď na moderátorovu otázku Herka.

Nejlepšími trenéry se stali Karel Buřič a Zdeněk Ševela. Hokejoví trenéři loni dovedli hodonínské juniory mezi mládežnickou elitu. „Je to příjemné ocenění, ale na druhou stranu nás to zavazuje k další práci,“ řekl Buřič. „Teď budeme čekat, až se narodí další talenti a my s budeme moci pracovat,“ pokračoval.

Trénoval hlavní mužstvo zatím netouží. „Nemám takové ambice,“ přiznal Ševela. „Člověk by si chtěl vyzkoušet vyšší soutěž. Uvidíme, co přijde,“ sdělil Buřič.

Mezi kolektivy s přehledem zvítězily extraligové stolní tenistky, které si přišly pro cenu bez Shi Dan i kouče Medveckého. Na otázky moderátorů odpovídala Hana Matelová. „Určitě nás to těší. Na olympiádě fandíme hokejistům a Sáblíkové,“ uvedla.

ROZHOVOR S VESLAŘEM VIKTOROU: Třeba mě začnou lidi poznávat

Oceněni za celoživotní sportovní reprezentaci města Hodonína byli sedmdesátiletý Vladimír Brhel a devadesátiletý Josef Koláček.

„Jsem šťastný, že jsem mohl pro mé rodné město vychovat spoustu vynikajících sportovců,“ pravil dlouholetý trenér stolního tenisu Brhel. „Současný defenzivní fotbal se mně nelíbí. Za nás žádný zápas neskončil 0:0,“ pronesl bývalý fotbalista Koláček.

Ceny úspěšným hodonínským sportovcům předávali diskař Imrich Bugár a bývalí skvělí hokejisté Josef Golonka a František Pospíšil.

Čtvrtý ročník sportovního plesu, na kterém byly zveřejněny výsledky ankety nejlepších sportovců Hodonína pro rok 2009, se konal v hlavním sále Kulturního domu. Slavnostní vyhlášení moderovala známá dvojice z Radia Jih Andrea Chládková a Petr Indra.

V sále hrála taneční skupina Apollo, ve foyer zněla cimbálová muzika Lalia, kavárnu pak roztančily diskotékové rytmy DJ Luďka Ptáčka. Součástí plesu byla už tradičně bohatá tombola. Mezi výhrami nechyběl ani LCD televizory, poukaz na nová okna v hodnotě dvacet tisíc, sportovní potřeby a třeba i horské kolo.

Nejlepší sportovci města Hodonína 2009

Nejlepší žákyně: Tereza Korvasová, atletika (AK Hodonín)
Nejlepší žák: Dominik Kubalák, atletika (AK Hodonín)
Nejlepší juniorka: Sylva Škabrahová, atletika (AK Hodonín)
Nejlepší junior: David Herka, biketrial (AMK Mladost Hodonín)
Nejlepší žena: Pavla Svitáková, veslování (VK Hodonín)
Nejlepší muž: Milan Viktora, veslování (VK Hodonín)
Nejlepší trenéři: Karel Buřič, Zdeněk Ševela, lední hokej (SHK Hodonín)
Nejlepší kolektiv: SKST ČSAD Hodonín, stolní tenis (Ján Medvecký,
Alena Vachovcová, Alexandra Pelcmanová, Shi DAN, Hana Matelová)
Ocenění za celoživotní sportovní reprezentaci města Hodonína: Vladimír Brhel, stolní tenis (SKST ČSAD Hodonín), Josef Koláček, kopaná.