Michaela Knotková odjížděla na sever Čech jako jasná favoritka. V průběžných tabulkách totiž držela nejrychlejší čas, když jako jediná žákyně v letošní sezoně zaběhla osm set metrů pod 2:20 minuty.

V rozbězích předvedla šikovná atletka postup z prvního místa, když ve svém běhu zvítězila časem 2:27,07 minuty. „Čas to nebyl nejrychlejší a v dalších bězích Michaelu předstihla hned trojice soupeřek, ale ve finále ovšem všechno bylo tak, jak tabulky naznačují," říká sekretář AK Hodonín Lukáš Lípa.

I po týdnu stráveném na lyžích Knotková nenechala nikoho na pochybách o své formě, když svým soupeřkám suverénně pláchla a výkonem 2:20,24 minuty s přehledem zvítězila. Druhá v cíli, Kateřina Dlabajová ze Zlína, zaostala za hodonínskou běžkyní o téměř dvě vteřiny. Třetí skončila Kristýna Korelová ze Slavoje Stará Boleslav.

Skvěle si v Jablonci nad Nisou vedl také sprinter Štěpán Voborník. Svěřenec trenéra Zdeňka Lípy nejprve v sobotním programu z rozběhů na šedesát metrů postoupil do finále časem 7,38 sekundy, aby v těsném souboji o bronzovou medaili podlehl soupeřům a výkonem 7,30 vteřiny skončil na nepopulárním čtvrtém místě.

„Na třetí příčku, kterou obsadil Michal Maček z SK ZŠ Jeseniova Praha, bylo potřeba minimálně vyrovnat Štěpánovi osobní rekord," informoval Lípa mladší.

V šedesátimetrovém sprintu jasně zvítězil Matěj Krsek, který zaběhl výtečných 7,07 sekundy.

Po zklamání ze čtvrtého místa na šedesátce si chtěl Štěpán Voborník spravit náladu na trati dlouhé sto padesát metrů. Favorit šedesátky, Matěj Krsek, se představil i v závodě na tři sta metrů, proto byl boj o medaile zcela otevřený. „Štěpán odhodlán postoupit do čtyřčlenného finále zaběhl v rozběhu nejrychlejší čas 17,56 sekundy a pasoval se na jednoho z favoritů na vítězství. To také naplnil a ve finále jasně zvítězil v rekordu mistrovství České republiky žactva 17,35 sekundy," nadšeně hlásil hodonínský sekretář.

Voborník o dvě setiny překonal dosavadní rekord Lukáše Šťastného z roku 2006. Druhý v cíli, Filip Bárta, výrazně zaostal časem 17,73 sekundy, na třetím místě doběhl Matěj Nádhera.

Svými výkony si Michaela Knotková a Štěpán Voborník řekli o nominaci do štafety na osmkrát dvě stě metrů krajských výběrů, která byla součástí předprogramu mistrovství Evropy v Praze.

Posledním hodonínským zástupcem na republikovém halovém šampionátu byl Jakub Zelinka. Tomu se v koulařském sektoru příliš nedařilo, když své čtyřkilové náčiní poslal nejdále do vzdálenosti 12,06 metru a obsadil konečné patnácté místo.