Další sezona je u konce. Jaký byl pro taneční rok 2016?
Pro nás to byla jedna z nejnáročnějších sezon. Za poslední rok jsme prošli mnoha změnami. Mladí tanečníci nám odešli na vysoké školy do Bratislavy, Ostravy, Brna nebo Olomouce, takže začínáme s novou generací.

Nejvýraznějšími klubovými postavami zůstávají Václav Masaryk s vaší dcerou Klárou, kterým se i letos hodně dařilo. Jak jejich výsledky a výkony hodnotíte?
Určitě mají za sebou povedenou sezonu. Všechno začalo už na začátku roku, kdy Vašek s Klárou získali stříbro na mistrovství republiky dospělých. Závěr roku byl taky fajn. Dvojice ovládla Taneční ligu, což bych přirovnal k titulu hokejistů v extralize. Jde totiž o celoroční soutěž, nikoliv jeden závod.

Jak moc náročné bylo skloubit klubové povinnosti Masaryka s jeho účastí ve StarDance?
Nebylo to jednoduché, protože Vašek prakticky do Hodonína na tréninky nejezdil. Všechno vedla jeho partnerka Klára. I teď je to docela problematické, protože Vašek začal trénovat mládež v Kroměříži a ve Zlíně, takže to má docela nabité. Navíc byl problém skloubit StarDance s jejich soutěžní činností. Možná i právě proto vyhráli Taneční ligu, protože nejezdili na žádné zahraniční akce a zaměřili se na domácí klání. Vašek s Klárou v soutěži dvakrát zvítězili, jednou byli druzí a podařilo se jim vyhrát i celkově. Nyní začínáme s mladou generací, takže využíváme i trenérů, kteří dříve byli aktivními tanečníky a získali titul mistrů republiky.

Takže vyrůstají v klubu noví Masarykové?
To bych si zatím netroufl říct. Samozřejmě máme v klubu nějaké taneční páry, jestli ale kluci budou natolik ctižádostiví a budou do toho dávat to, co Vašek, tak určitě se mezi nimi nějaký najde. Šikovný je třeba Adam Prágr, k talentům patří i David Ondruš. Oba však měli smůlu na partnerky. Jedna se zranila a druhá nepovyrostla, takže náš tanečník potřeboval najít jinou partnerku. Na tanci je složité to, že jsou v páru dva a musejí vypadat dobře. To znamená chlapec s dívkou k sobě musejí ladit nejenom výškou, ale i věkem. Navíc oba musí mít mentalitu a jít do toho naplno.

Zvýšil se v Hodoníně mezi mládežníky zájem o tanec?
Já si myslím, že je to pořád stejné. Možná někdo počítá s tím, že když Vašek je ve StarDance, tak že zájem bude vyšší, ale zatím se televizní show nijak extrémně neprojevila. Třeba to v Hodoníně jednou přijde.

Jak se vůbec stavíte k televizním soutěžím typu StarDance?
Podle mě je to pravdu dobrá propagace sportovního tance. Ve StarDance samozřejmě úplně tak nejde o výkony, ale spíše sympatie jednotlivý celebrit. Tanec je až podružnou záležitostí, což bylo vidět i v poslední sérii. Olga Šípková byla podle mě suverénně nejlepší tanečnicí, ale asi nebyla s partnerem divákům tak sympatická jako vítěz. Ale je to složité.

Souhlasíte, že lidé mají rádi spíše outsidery?
Vzpomínám si, že když tancoval Imrich Bugár, tak už nechtěl postoupit do dalšího kola. Ale fanoušci ho podporovali a on šel pořád dál. Co mi ale říkal, byl spokojený. Já obdivuji nejen jeho, ale i všechny ostatní sportovce, herce či zpěváky. Pro ty, co nejsou vyloženě tanečníky, tak je to strašná dřina. To, co pak předvedou na parketu, je neuvěřitelné. Já jsem naposledy fandil Ondrovi Bankovi. Klobouk dolů před jeho výkonem.