Se změnami v kádru, ale i na postu trenéra se hokejbalisté Staropramenu Hodonín připravují na nový ročník první ligy. Lavičku Hodoňanů místo Miroslava Hložánka povede Jiří Hruška.

„Letos již A tým trénovat nebudu. Vracím se k dorostencům,“ vysvětlil Hložánek. Nový lodivod od 19. června moří hráče nezbytným letním drilem, bez kterého by v sezoně příliš neobstáli. „Máme za sebou spíše hrubou přípravu. Účast hráčů je momentálně poloviční, kluci mají dovolené a navíc jsou prázdniny. Máme co dělat, abychom se na začátek soutěže kvalitně připravili,“ sdělil Hruška. Hráči se v nejbližší nemohou těšit ani na žádné zpestření v podobě přátelského utkání.

„Žádné zápasy v plánu nemáme. Zaměřujeme se hlavně na fyzičku. Herní cvičení kluci zatím neabsolvují, k tomu se dostaneme až tak před koncem srpna, kdy nás čeká přípravný turnaj,“ odkrývá nejbližší program hokejbalistů Staropramenu.

Nový lodivod při svém nástupu na lavičku musí oželet účast několika hráčů v kádru. Útočníci Michal Vaňhara a Břetislav Mráz totiž budou nastupovat pouze za záložní tým. „Dva hráči sice odešli, ale jsou rozjednané posily. Zatím není nic jasného, takže víc prozradit nemůžu. Navíc tohle je záležitost manažerů. Někdo však přijít musí. Soutěž je dlouhá a náročná. Není možné ji hrát se třinácti hráči,“ říká zkušený kouč.