Stolně-tenisové příznivce opět po roce čeká vrchol nejvyšší domácí klubové sezony žen. Hodonínští funkcionáři pro věrné fanoušky připravili tombolu a venkovní posezení. Pivo se znovu bude čepovat zdarma. „Bude to opět pro nás všechny velký svátek,“ říká předseda slováckého klubu Richard Brhel, který povede domácí tým v roli trenéra.

Známý funkcionář věří v podporu publika. „Doufáme, že opět bude plný dům, tedy zhruba tři sta padesát diváků,“ uvedl Brhel.

Ten přiznává, že spousta příznivců očekávala jiného soupeře. „Je zajímavé, že někteří z nich si až v posledních dnech uvědomili, že naším soupeřem nebude Břeclav, ale Moravský Krumlov. Trochu je to zaskočilo, ale to nic nemění na faktu, že v hale bude skvělá atmosféra,“ ví Brhel.

Na atraktivní a vyhrocené derby Hodonína se sousední Břeclaví opravdu musí příznivci znepřátelených klubů zapomenout. Slovácký celek po letech, kdy se ve finále střetával s hráčkami Gumotexu, tentokrát čeká jiný jihomoravský rival.

Program finále extraligy žen 2016/2017
1. zápas (pátek 5. května v 18.00): SKST Mart Hodonín – TT Moravský Krumlov
2. zápas (sobota 6. května v 18.00): TT Moravský Krumlov – SKST Mart Hodonín
3. zápas (pátek 12. května v 18.00): SKST Mart Hodonín – TT Moravský Krumlov
Případný 4. zápas (sobota 13. května v 18.00): TT Moravský Krumlov – SKST Mart Hodonín
Případný 5. zápas: (pátek 19. května v 18.00): SKST Mart Hodonín – TT Moravský Krumlov

A Moravský Krumlov rozhodně není ve finále bez šance. Tým ze Znojemska je jediným týmem, který suveréna posledních let v tomto extraligovém ročníku porazil. Ambiciózní družstvo staví především na hře české reprezentantky Dany Čechové.

Hodonínské odchovankyni v sezoně skvěle sekundovaly další bývalé hráčky úřadujícího mistra Kristýna Mikulcová s Barborou Kapounovou a také Simona Ertlová. „Moc se na souboj s Hodonínem těšíme. Postupem do finále jsme splnily cíl, který jsme před sezonou měly. Bylo to těžké, hlavně semifinálová bitva s Břeclaví, ale povedlo se a nyní chceme potrápit favorizovaný Hodonín,“ tvrdí před pátečním utkáním jednička Moravského Krumlova Dana Čechová.

Česká reprezentantka na výhru ve čtvrtém kole základní části už dávno nemyslí. „Byl to mimořádně vydařený duel. Holky hrály nadstandardně dobře a mně se taky dařilo. Naopak, soupeřky přijely bez Lenky Harabaszové a Natálka Partyková byla asi trochu nervózní z premiéry v české extralize. O dva měsíce později nás už v poháru soupeřky jasně porazily a také pak v extraligové odvetě splnily roli favorita. Ale znovu opakuji, nechceme, aby to měl Hodonín příliš snadné, takže budeme bojovat o každý bod,“ slibuje Čechová.

Zkušená stolní tenistka moc dobře ví, že uspět proti favoritovi se dá, ale porazit ho třikrát v pěti zápasech bude nesmírně složité. „Ale není to nemožné,“ tvrdí Čechová.

„Musíme zvolit především správnou taktiku. V každém utkání budou nesmírně důležité první dvouhry, od nich se pak všechno odvíjí,“ přidává.

Bývalá hráčka Hodonína za současnou jedničkou soupeře považuje kamarádku Renátu Štrbíkovou, „Ona tyhle zápasy dokáže zvládat,“ ví Čechová.

„Na druhé straně ani ona není tak silná, aby měla jistotu, že neprohraje,“ pokračuje.

„Věřím, že diváci v Hodoníně, ale taky samozřejmě u nás, se mají na co těšit,“ dodává.

Podobně jako Moravský Krumlov, bude i obhájce titulu hrát v nejsilnější sestavě. Nejvýše nasazenou hráčkou na světovém žebříčku ze všech účastnic letošního ročníku extraligy je polská reprezentantka Natalia Partyková. Společně s Renátou Štrbíkovou tvoří ohromně silné duo.

Pak má Richard Brhel k dispozici zkušenou Lenku Harabaszovou a mladou obranářku Markétu Ševčíkovou. „Myslím, že to bude hodně podobné, jako v minulých letech, kdy Břeclav stavěla svůj úspěch na tom, jak zahraje Maďarka Vivien Ellöová. Náš aktuální soupeř má ve svém středu rovněž mimořádnou osobnost, Danu Čechovou. Šance celého týmu se odvíjí od toho, jak bude hrát ona. A pokud v utkání vyhraje oba své zápasy, bude to těžké. Tohle si musíme se vší pokorou uvědomit. Jsme sice favorité, ale ještě nemáme nic v kapse,“ uzavírá Richard Brhel.