Panenky výsledek 22:29 braly, vždyť do Michalovců odjížděly jen s deseti hráčkami, navíc bez brankářky Lekešové. „Scházela nám ze zdravotních důvodů," vysvětlil absenci mladé gólmanky hostující trenér Slavomír Varga.

I když především Sedláčková se blýskla několika povedenými zákroky, absence Lekešové byla na výsledku znát. „Simona má výbornou formu a nějaké šance soupeře by určitě chytila. Na druhé straně jsem rád, že se Sedláčková rozchytala a potvrdila své kvality," prohlásil Varga, který se ve 23. kole interligy musel obejít i bez Romanové, Kožuchové i Záviškové.

I v oslabené sestavě dokázaly Veselanky držet s interligovým lídrem a s hlavním favoritem na titul ve WHIL po většinu zápasu krok.

Jihomoravankám vyšel hlavně úvod střetnutí. Skóre sice otevřela Habánková, ale panenky rychle výsledek otočily a v 7. minutě po trefě kanonýrky Vargové vedly 4:3.

Iuventa si sice vzala zásluhou gólu Perederyjové vedení zpět, ale Veselí dalšími třemi přesnými zásahy v řadě soupeři nečekaně odskočily. Po brance Olšovské slovácký celek vedl 7:5. „Veselí podalo celkem sympatický výkon, nehrálo takový typický český ploužák. I díky tomu jsme se konečně dostali přes šedesát útoků. Některé naše hráčky však nepřistoupily k zápasu zodpovědně a koncentrovaně. Kvůli tomu jsem musel také střídat a větší prostor dostaly méně vytížené hráčky," uvedl kouč Iuventy František Urban.

Slovenský kormidelník nebyl s výkonem družstva spokojený. „Po hodech bývá bolení břicha, což byl případ některých našich děvčat," poznamenal Urban, který proti Veselí zkoušel novou agresivnější obranu. „Udělali jsme ovšem několik chyb a dostali několik laciných branek," pravil domácí trenér.

O výhru se však Urban bát nemusel. Michalovce po čtvrt hodině hry srovnaly a v závěru prvního poločasu si vypracovaly uklidňující náskok. Do kabin šly hostující házenkářky se čtyřgólovou ztrátou.

Oběma týmům pomohla výměna brankářky. Nejprve Holešová vyhnala z branky nepřesvědčivou Nejezchlebovou, vzápětí Lukšíková poslala na střídačku nevýraznou Lafuenteovou.

Hostujícím hráčkám vyšel i vstup do druhého poločasu. Veselanky krátce po změně stran snížily na 17:15, ale Iuventa znovu zapnula na vyšší obrátky a bojujícímu soupeři opět odskočila. Ve 40. minutě si vzal hostující kouč Varga za nepříznivého stavu 16:22 druhý oddechový čas.

Ani krátká porada a odpočinek nezabraly. Michalovce v klidu kontrolovaly výsledek a nakonec si v pohodě dokráčely k povinnému vítězství. Iuventa se po dalším triumfu výrazně přiblížila třetímu titulu ve WHIL v řadě a sedmému celkově.

Panenky se mohou začít připravovat na záchranářské boje, šance na play off je téměř nulová. „Děkuji hráčkám za předvedený výkon. Holky to nezabalily a bojovaly až do konce," řekl Varga, který bral duel proti nejlepšímu týmu soutěže jako test. „Potvrdil mé očekávání, že s tak kvalitním soupeřem nedokážeme hrát vyrovnaně celých šedesát minut," prohlásil hostující kormidelník. „O výsledku rozhodly závěrečné pětiminutovky, kde jsme udělali několik technických chyb, které soupeř po rychlých kontrech potrestal," řekl Varga. „Najít nejlepší protizbraň proti takovému týmu je dlouhodobý proces, který chce trpělivost. Michalovce jsou momentálně po všech stránkách úplně na jiném levelu než naše mladé mužstvo," dodal. Panenky v sobotu čeká domácí duel s Olomoucí. Moravské derby začíná v 17.00.

Interliga žen, 23. kolo

Iuventa Michalovce – SHK Veselí nad Moravou 29:22 (17:13)

Nejvíce branek: Hrabánková 7, Filková-Trehubovová a Holešová 5 – Olšovská 6, Lukšíková a Vinklárková 5

Rozhodčí: Gedeon, Vydra

Sedmimetrové hody: 0/0 – 0/0

Vyloučení: 3:2

Diváci: 700

Michalovce: Lafuenteová, Medveďová – Kucherová 3, Černovová 2, Dziurová, Fiľková-Trehubovová 5, Golubevová, Habánková 7, Holešová 5, Kišíková 1, Levčenková 2, Nagyová 1, Perederyjová 1, Wollingerová 2

Veselí nad Moravou: Nejezchlebová, Sedláčková – Kosinková, Lukšíková 5, Olšovská 6, Šustková 3, Vargová 2, Varjassiová 1, Vinklárková 5, Soldánová

Další výsledky 23. kola: Zlín – Partizánske 26:18 (11:7), Olomouc – Most 24:33 (12:17), Šaľa – Plzeň 36:22 (18:10), ŠKP Bratislava – Písek 30:25 (12:12)