„Týden před reprezentačním srazem nám oznámila, že chce z Veselí odejít. Samozřejmě nás to mrzí, ale myslíme si tom své,“ řekl organizační pracovník HC Britterm Vlastmil Procházka. Veselí chtělo kanonýrku pochopitelně udržet, ale zájem o jednu z klíčových hráček interligového finalisty se dal po vypršení kontraktu očekávat. „Zlín nás oficiálně požádal mailem těsně po finále play-off, zda mohou jednat se Štěrbovou, které u nás skončila smlouva. My jsme proti tomu nic neměli,“ uvedl Pocházka. „Je to jedna z nejlepších hráček v lize. Bylo by hříchem, kdybychom ji neoslovili,“ pravil trenér HC Zlín Dušan Poloz.

„Od té doby nás ale Zlín vůbec nekontaktoval. Heleně jsem naznačil, že pokud chce odejít, musí Zlín zaplatit tabulkovou hodnotu, která je kolem sta tisíc korun,“ sdělil Procházka. „Pokud Zlín zaplatí výchovné, bude Štěrbová jejich,“ dodal.

Do Zlína se těší

Rodačka z Uherského Hradiště v současné době pomáhá české reprezentaci. „Prožila jsem ve Veselí krásné roky, ale do Zlína se těším. Láká mě hlavně spolupráce s koučem Polozem,“ uvedla pro server idnes.cz Štěrbová, která strávila u řeky Moravy tři sezony.

Zájem o Štěrbovou měla i pražská Slavia. S posledním českým mistrem se však bývalá hráčka Kunovic nedomluvila.

Příjemnou zprávou pro fanoušky veselských panenek je setrvání kouče Petera Sabadky na lavičce Veselí. Slovenský stratég se s vedením klubu domluvil na prodloužení smlouvy. „Trenér Sabadka u nás zůstává,“ potvrdil Procházka.

Ten přiznal, že vedení Brittermu intenzivně shání náhradu ze Štěrbovou. „Máme něco rozjednaného. Hráčka, o kterou máme zájem, je pod smlouvou. S jejím klubem to budeme řešit ještě příští týden. V jednání jsou i další hráčky. Zatím není nic dořešeného,“ pronesl.

Veselí mělo zájem o některé hráčky z Jindřichova Hradce. „Tím, že se rozšířila soutěž, tak holky zůstávají v mateřském oddílu,“ řekl Procházka. Kvalitních házenkářek ale příliš není. „Není kde brát. Oddíly se perou o deset šikovných hráček. To je ten problém,“ povzdechl si Procházka.

V Brittermu zůstává Súkenníková

Další novinkou je příchod Lucie Súkenníkové z ŠKP Bratislava. „Hostování jsme změnili v přestup,“ informuje dlouholetý házenkářský činovník. Naopak situace kolem spojky Gáborové je zatím nejasná. „Petra zvažuje ukončení kariéry. Budeme se s ní ještě bavit,“ uvedl. „Na mateřskou dovolenou se připravuje kapitánka Gabriela Zvoničová, která touží po dalším dítěti,“ konstatoval Procházka.

Cíle pro nadcházející sezonu zůstávají stejné. „Loni jsme byli první, letos druzí. Bylo by to kruté, kdybychom se pohybovali ve středu tabulky,“ řekl Procházka. „Navíc jsme se chtěli přihlásit do evropského poháru. Odchod Heleny nás zaskočil. Pokud neseženeme dvě kvalitní hráčky, tak poháry hrát nebudeme,“ uzavřel Procházka.

Ve Zlíně budují silný tým. O tři místa spojek se nejspíše poperou čtyři reprezentantky. Kromě Štěrbové ještě uzdravená Budayové, Poznarová a Růčková. Navíc Štěrbová není jedinou posilou. Ambiciózní klub zlanařil také pivotmanku Slavie Andreu Brablcovou.