Štěrbová kvůli reprezentačním povinnostem dlouho mlčela. Ve středu se však vyjádřila na svých webových stránkách. „V poslední době se všude diskutovalo o všem možném i nemožném a mně bylo silně nepříjemné, že jsem neměla prostor se k daným kauzám jakkoli vyjádřit. Pokud tedy neberu v úvahu diskusní fóra, kam opravdu odmítám psát a diskutovat s anonymy,“ vysvětlila na úvod dvaadvacetiletá házenkářka.

„Urážejí mě smyšlené domněnky a teorie, které mají někteří lidé tendenci vymýšlet. Jistě bych mohla mávnout rukou a říct si, že jsem silně nad věcí. Bohužel to tak není a já mám potřebu se obhájit,“ pokračuje.

Štěrbová se hlavně nelíbí nařčení některých fanoušků, kteří si myslí, že poslední finálové utkání vynechala talentovaná házenkářka úmyslně. „Bolela mě noha,“ říká s odstupem několika týdnů Štěrbová. „Jestli si někdo myslí, že sebou budu deset měsíců třískat do palubovky a žít házenou proto, abych po roce dřiny proseděla na lavičce finále, na které jsem dřela celý ten rok, tak to klobouček,“ čertí se právem Štěrbová.

„Ale chápu, řeka Morava nám pomalu stoupá, je vyhlášen stav ohrožení a nejspíš není vyloučeno, že někomu to množství vody začíná šplouchat na nežádaná místa,“ vtipně komentuje nařčení Štěrbová.

Vyhlášená kanonýrka si naopak váží příznivců Veselí, kteří ji v další kariéře popřáli hodně štěstí. „Velmi ráda jsem hrála za HC Britterm Veselí nad Moravou. Odchod z veselského pekelného prostředí nesu hodně těžce. Vždy, když budu ve Veselí hrát, budu moc ráda vzpomínat na to, jak jsem mohla být několik let veselská panenka,“ tvrdí Štěrbová.

„Ale každého provází nějaký životní, pracovní, tak i názorový vývoj a člověk má potřebu se v životě posouvat. Já v současné době dostala chuť hrát za Zlín,“ pokračuje. „Láká mě určitá výzva, nová příležitost, nová práce. Každý člověk má právo se rozvíjet a zkoušet se věnovat věcem, které jej motivují. Tak prosím ty, kteří kritizují mé rozhodnutí. Dejte mi taky tu možnost jít v klidu za svojí ideou,“ dodává Štěrbová.

www.helenasterbova.cz