O pozici české jedničky Hany Matelové nebylo pochyb, o druhé místo se ucházely především právě Čechová s Adámkovou. Ta byla českou dvojkou, a když vyhrála i vzájemný souboj na šampionátu v Plzni, zdálo se, že je rozhodnuto. Šance, že by šestatřicetiletá Čechová poskočila mezi Češkami na druhé místo, byla mizivá.

„Bohužel všude ve světě se turnaje ruší. Už není kde nahnat body,“ říkala po mistrovství republiky rodačka z Hodonína, která už několik let žije s manželem Romanem a dcerkou na Plzeňsku.

Jenže pandemii koronaviru se zastavit nepodařilo, a tak pořadatelé byli nuceni odložit i olympijské hry. A tím pádem se i pro Danu Čechovou otevírá nová šance.

„Vzhledem k odkladu olympiády se posunou i kvalifikace na ni. Ta možnost nominovat se na ně se opět otevírá,“ prohlásila Čechová, kterou si fanoušci stolního tenisu pamatují pod dívčím jménem Hadačová.

„Šance jsou samozřejmě vyšší než kdyby kvalifikace neproběhla a bral se pouze světový žebříček,“ doplnila. Jenže stolní tenis jde teď ve složité době stranou, všechny herny jsou zavřené.

Jak se tedy udržuje v kondici? „Chodím třikrát týdně běhat, tak sedm osm kilometrů, do lesa, kde jsem sama,“ popisovala.

A co dělá jinak? „Pracuji doma na zahradě, čtu knížky a užívám si doma společného času s rodinou,“ doplnila Čechová z domku v Ejpovicích.

ZDENĚK SOUKUP