Mezi nejmladšími žáky se z prvního vítězství na celorepublikovém turnaji radoval Štěpán Brhel. Naděje slováckého klubu jako první nasazený hráč potvrdila roli favorita, když za celý turnaj ztratila pouze jeden set. Ve finále pak syn hodonínského šéfa Richarda Brhela a bývalé reprezentantky Aleny Vachovcové přehrál královéhradeckého Matyáše Lebedu 3:0 na sety.

Další titul přidal Brhel společně s Jakubem Markem ze Strážnice ve čtyřhře. Šikovnému hodonínskému stolnímu tenistovi se dařilo také mezi mladšími žáky, kde bez problémů postoupil do hlavní soutěže a následně šel z druhého místa mezi šestnáct nejlepších hráčů turnaje. Tam už nestačil na Radima Morávka ze Strážnice.

Pěkný výkon předvedl také Lukáš Pijáček, který v zápase o postup do hlavní soutěže prohrál smolně 2:3 na sety, navíc v soutěži útěchy B se mu již tolik nedařilo.

Velmi slušně hrál i Vojtěch Benda. „Ten postoupil až do semifinále útěchy C," informovala hodonínská trenérka Alena Vachovcová.

Mezi dorostenkami povedeného výsledku dosáhla Markéta Ševčíková, které se podařilo obhájit své nasazení a po prohře 1:3 ve finále se Zdenou Blaškovou získala stříbrnou medaili.

K tomu Ševčíková ještě přidala ve čtyřhře další druhé místo, když se svojí spoluhráčkou Blaškovou ve finále podlehly další hodonínské hráčce, Denise Pyskaté, jež hrála s Veronikou Tušlovou z Břeclavi. „Denča k tomu ještě přidala bronz ze dvouhry," upozornila Vachovcová.

Barbora Blechová skončila v základní skupině na třetím, nepostupovém místě. Hodonínští stolní tenisté se neztratili ani v konkurenci dorostenců.

Filip Hromek s jmenovcem Růžičkou postoupili do hlavní soutěže. Hromek se pak z druhého místa probojoval mezi šestnáct nejlepších hráčů. V osmifinále ovšem nedotáhl do konce vedení 2:0 nad Mikolášíkem z Havířova a nakonec v pětisetové bitvě prohrál 2:3 na sety.

Filip Růžička po dvou nešťastných prohrách 2:3 s Mikolašíkem a s Krejcarem z Kotlářky Praha nakonec skončil v základní skupině třetí. Mezi staršími žáky byli David Podrazil s Filipem Hromkem nasazení do hlavní soutěže, kde svoje postavení potvrdili výbornými výkony.

Hromek postoupil z prvního místa, Podrazil z druhé pozice. „Bohužel v osmifinále narazili na sebe," posteskla si Vachovcová. Z pikantního souboje vyšel lépe Filip Hromek, který pak ve čtvrtfinále porazil také Stacha z pražské Kotlářky, ale v semifinále již nestačil na nejvýše nasazeného Matěje Siwiece.

I přes prohru získala hodonínská naděje bronzovou medaili. „Všem medailistům gratulujeme," dodala Vachovcová.

Druhé Bodovací turnaje mládeže ve stolním tenisu sezony 2015/16 jsou na programu 10. a 11. října v Ostravě a Havířově.