„Pocity byly určitě jedinečné. Pro nás je to životní úspěch, a rádi na ně budeme vzpomínat,“ zářil spokojeností vedoucí klubu Miroslav Novák mladší.

Toho potěšili i věrní příznivci oddílu. „Chtěl bych jim moc poděkovat. Ve finále nám svým povzbuzováním hodně pomohli,“ pochválil fanoušky Novák.

Hráči Radek Novák, Miroslav Novák starší, Zdeněk Křižka a Petr Chvátal společně s Václavem Novákem a Miroslavem Novákem mladším dokázali v semifinále zdolat třetí Ježov, ve finále pak i nebezpečný celek Hodonína.

Vacenovice nevstupovaly do play off v roli jasného favorita. Po základní části skončil tým druhý, sedm bodů za vedoucím béčkem Dubňan. „Nemysleli jsme si, že to bude tak jednoduché. Ale nakonec se nám to podařilo,“ uvedl Novák mladší.

Ten si myslí, že důležitou roli sehrál i postoj hlavního favorita soutěže. „Dubňany nechtěly postoupit. O tom, zda by nás porazily, by se dalo diskutovat. Ale myslím, že asi ano,“ míní Novák, který potvrdil, že o vítězi se rozhodlo až v průběhu druhého zápasu. „Klíčový moment přišel za stavu 5:6, kdy se nám podařilo srovnat. To nás nastartovalo a šli jsme za výhrou,“ řekl Miroslav Novák.

Jeho tým čekají ještě minimálně tři utkání. Vacenovice si to o případný postup rozdají s dalšími dvěma týmy začátkem května ve Znojmě. „Z baráže postupují dvě mužstva ze tří. Takže pravděpodobnost postupu je velká,“ vedoucí oddílu.

Ten se společně s hráči postupu nebrání. „Určitě bychom to zvažovali. Navíc je možnost, že z baráže postoupí i všechny týmy,“ oznámil Novák.

O tom, zda stolní tenisté Vacenovice postoupí, se dozvíte v průběhu května. Jedno je jisté, podobný úspěch bude velmi těžké překonat.