Trenér MSK Petr Nedoma zářil štěstím. „Je to obrovská úleva a štěstí. Splnili jsme celosezónní cíl, kterému jsme letos podřídili vše. Všechny tři finálové duely měly náboj, byly těžké a měly svou kvalitu. Co víc si přát?" položil řečnickou otázku těsně po utkání trenér MSK Břeclav Petr Nedoma, který získal s Břeclaví během tříletého působení na jihu Moravy druhý titul.

Herna v Lesní ulici byla v úterý večer nacpaná k prasknutí. Uvnitř se kromě hráček a trenérů v dusnu tísnilo i sto padesát fanoušků, kteří opět vytvořili velmi bouřlivou atmosféru. Kromě výborných míčů ale tentokrát na obou stranách vířily emoce i sporná rozhodnutí sudích. Bylo vidět, že jde o všechno.

Už první zápas přinesl velký boj Polky Szymaňské s hodonínskou Pěnkavovou. Hostující hráčka procházela celým finále velmi jistě a nejinak tomu bylo v Břeclavi. Byl to boj o každý míček, přesto česká hráčka Polku porazila 3:1 na sety a připravila ji tím o jednu z mála porážek v letošním ročníku. Mezitím ale stihla břeclavská Ellö stejným poměrem zdolat hodonínskou trojku Pelcmanovou a potvrdila tím své kvality.

Další dvojice opět sehrála čtyřsetovou bitvu, ze které vzešla vítězně hráčka MSK Harabaszová, která zdolala Vachovcovou. Nejprve to vypadalo, že hodonínská matadorka Břeclavanku smete, ale ta na ni už v průběhu druhé sady našla recept a dokázala o mnoho zkušenější Vachovcovou porazit.

Z prvního zápasu unavená Pěnkavová vstoupila rovnou do zápasu s Ellö a velmi brzy první set prohrála. Pak se ale brzy oklepala a přesně mířenými útočnými výpady zvrátila vývoj utkání ve svůj prospěch.

Fenomén čtyřsetových bitev pak nahradily dvě souběžně hrané pětisetové bitvy. Z té první vyšla lépe hodonínská Vachovcová, která sice prohrávala 2:1 na sety, v infarktové koncovce však byla jistější a vybojovala v letošní finálové sérii vůbec svou první výhru.

Napětí a emoce vygradovali v duelu na druhé straně herny. Tam Harabaszová zápolila s Pelcmanovou a duel měl podobný vývoj jako souběžně hrané utkání. Obě české hráčky předváděly neskutečně dlouhé a prudké výměny těsně nad sítí, které dostávaly publikum do varu. V koncovce byla tentokrát úspěšnější Harabaszová a průběh finále byl za stavu 3:3 stále otevřený.

„Soupeř prohlašoval, že chce na mě udělat tři body, ale podařil se mu jen jeden. Ačkoliv mě fanoušci Hodonína vytáčeli, jsem ráda, že jsem to ustála. Čím více na mě pokřikovali, tím více mi to šlo. Takže jim děkuji," usmívala se šťastná Lenka Harabaszová, která podlehla jen Pěnkavové. Na nejlepší hodonínskou hráčku nenašly Břeclavanky recept za celé finále ani jednou.

Poté Ellö nedala šanci Vachovcové a zápas dospěl za stavu 4:4 až k rozhodujícímu duelu. Čekal se boj. Polka Szymaňska však hodonínskou Pelcmanovou doslova smetla ze stolu a nastartovala bouřlivé oslavy spojené s předáním poháru a medailí.

„Na třetí duel jsme zvolili jinou taktiku než na první dva. Szymaňskou jsme nasadili až jako trojku tak, aby hrála rozhodující duel ona. Jak to došlo do stavu čtyři čtyři, měli jsme velkou výhodu, že se postaví proti kvalitativně slabší soupeřce. I když předtím Antonina dvakrát prohrála, tentokrát nenechala nic náhodě," dodal Nedoma.

MSK Břeclav – SKST Hodonín 5:4

Szymaňska- Pěnkavová 1:3 (10,–9,–9,–5), Ellö – Pelcmanová 3:1 (10,7,–8,7), Harabaszová – Vachovcová 3:1 (-5,12,6,6), Ellö – Pěnkavová 1:3 (3,–7,–2,–6), Szymaňska – Vachovcová 2:3 (8,12,–7,–5,–9), Harabaszová – Pelcmanová 3:2 (6,7,–6,–7,9), Ellö – Vachovcová 3:0 (7,4,11), Harabaszová – Pěnkavová 0:3 (-4,–2,–5)

Szymaňska – Pelcmanová 3:0 (2,1,6)

Konečný stav série: 3:0

Diváků: 150