Naplnit ambice a předsezonní cíle klubu má pomoct i sedmadvacetiletá Partyková. Osmdesátá hráčka světového žebříčku, která se narodila bez pravé ruky a předloktí, se pyšní nejen spoustou výher a úspěchů, ale především čtyřmi zlatými medailemi z paralympijských her.

Polská reprezentantka se mistryní světa ve dvouhře tělesně postižených stolních tenistů poprvé stala v roce 2002 v Tchaj-peji. Od té doby ovládala největší světové soutěže včetně vítězství na paralympijských hrách v Aténách. Později sympatická sportovkyně triumfovala i v Pekingu a Londýně, zlato před pár dny slavila i v brazilském Riu. „Natálie je skvělou hráčkou. Jsme moc rádi, že jsme ji získali. Bude pro nás velkou posilou," říká předseda slováckého celku Richard Brhel.

Partykovou na Slovácko přilákala Renáta Štrbíková. Obě hráčky se potkaly v polském klubu Tarnobrzeg, nyní budou společně hájit barvy Hodonína, který čeká mimořádná sezona.

Jihomoravanky totiž letos budou bojovat na třech frontách. Kromě ženské extraligy a Českého poháru se představí také v Lize mistryň, kterou si desetinásobný vítěz nejvyšší české soutěže zahraje vůbec poprvé. „Jsem rádi, že jsme se po několika letech konečně dočkali. V Hodoníně se představí nejlepší evropské týmy, diváci uvidí špičkový stolní tenis," láká diváky do hlediště Mart arény Brhel.

Nejlepší český tým sice nepatří mezi favority na cennou trofej, přesto nemusí být v elitní společnosti pouze do počtu. „Každý zápas pro nás bude svátkem a cennou zkušeností. Věřím, že můžeme překvapit," prohlásil Brhel.

Trenérka Hodonína Alena Vachovcová bude i v letošní sezoně spoléhat na osvědčené tváře Renátu Štrbíkovou a Lenku Harabaszovou. Pouze místo Kateřiny Pěnkavové, která se připravuje na novou roli maminky, zaujme Polka Natália Partyková. „Může se zdát, že by tým mohl být trochu oslabený, ale já to vidím jinak. Harabaszová je skvělá hráčka, kterou na pozici číslo tři žádný jiný tým nemá. Hodonín může mít možná obavu o výsledky v Lize mistryň, ale v extralize bude suverénní," míní trenér české ženské reprezentace Pavel Krpec.

Nejvyšší domácí ženská soutěž odstartuje už v pátek, kdy je na programu předehrávka druhého kola mezi SK Dobré a Moravským Krumlovem. Extraliga letos slibuje zajímavou podívanou. Na soupiskách deseti klubů je řada zvučných jmen, a přestože favorit na titul je celkem jasný, neměla by být o překvapení a kvalitní zápasy nouze. „Mám velikou radost z toho, že se úroveň soutěže opět zvýšila. Nejen z toho důvodu, že do Hodonína přišla Polka Partyková, ale také se po letech do české ligy vrátila Dana Čechová a zůstala v ní Renáta Štrbíková. Polovinu základního reprezentačního družstva tedy budeme moci vidět v českých hernách. Když k tomu připočteme řadu juniorských reprezentantek, které rovněž zůstaly v extralize, věřím, že se opravdu nudit nebudeme," řekl svazovému webu Krpec

Jasným favoritem na celkové prvenství je desetinásobný mistr z Hodonína. Partyková společně se Štrbíkovou a Harabaszovou vytvoří těžko překonatelnou trojici.

Kandidátů na závěrečný souboj o zlato je však víc. Na úspěchy z předcházejících ročníků chce navázat Břeclav. I když kádr posledního finalisty žádných změn nedoznal, nejsou maďarská obranářka Ellöová společně s Kučerovou a Adámkovou bez šancí. „Vždy hrajeme o medaile. Letos se budeme snažit potrápit Hodonín, který má ale stále výbornou sestavu," uvedl šéftrenér břeclavského klubu Jaroslav Hýbner.

Ani MSK to však mít jednoduché nebude. Zajímavá parta se sešla třeba v Moravském Krumlově, který získal hodonínskou odchovankyni Danu Čechovou. Ta se představí po boku Kristýny Mikulcové, Simony Ertlové a Barbory Kapounové. Překvapit může i SK Dobré. „Na výkony tohoto družstva jsme hodně zvědavý. Holky to nebudou mít jednoduché, ale dvojice Blašková – Štefcová, to je docela solidní úderná síla," upozorňuje Krpec.

„Celkově jsem moc rád, že se až na nějaké výjimky české juniorky a hráčky do jednadvaceti let znovu objevují v domácí soutěži. Hrát v ní budou také Karolína Mynářová, Stanislava Slezáková, Anežka Ilčíková nebo i Nikita Petrovová, která jako kmenová hráčka Havířova bude hrát na střídavý start za Břeclav," vyjmenoval další zajímavá jména na soupiskách extraligových celků reprezentační kouč.

Za stoly se navíc opět objeví i legendární Marie Hrachová. Její nové působiště v Ostravě rozhodně slibuje víc než jen zkušenost na trenérském postu. „Já jsem ji už dost dlouho za stolem neviděl, ale pokud bude mít chuť potrápit mladé soupeřky a udělat důležité body, jsem přesvědčen, že to ještě hravě zvládne," dodal Pavel Krpec.

Dalšími tradičními účastníky nejvyšší soutěže jsou Vlašim, Hluk, Hradec Králové, pražské Nusle a béčko Hodonína, v němž budou nastupovat mladé juniorky Solomiya Brateyková, Anežka Ilčíková a jen o něco málo starší Veronika Kmeťová s Janou Novotnou.

Ženská extraliga 2016/2017: SKST Mart Hodonín A, SK Dobré, MSK Gumotex Břeclav, SKST Vlašim, CDU Sport ST Ostrava, KST BOKA Hluk, TT Moravský Krumlov, SKST Mart Hodonín B, SVS Hradec Králové, TJ Sokol Nusle Praha.

Program zápasů 1. a 2. kola

Pátek 16. září: SK Dobré – TT Moravský Krumlov

Sobota 17. září: SKST Vlašim – TJ Sokol Nusle Praha, SK Dobré – MSK Gumotex Břeclav, SVS Hradec Králové – TT Moravský Krumlov, SKST Mart Hodonín A – CDU Sport ST Ostrava, SKST Mart Hodonín B – KST BOKA Hluk.

Neděle 18. září: SVS Hradec Králové – MSK Gumotex Břeclav, SKST Mart Hodonín A – KST BOKA Hluk, SKST Mart Hodonín B – CDU Sport ST Ostrava.