Slovácký celek se na utkání těší. Šance na výhru jsou však minimální. „Kdybychom vyhráli, tak by to bylo obrovské překvapení. Soupeř má v kádru lepší hráčky. Nicméně naše děvčata se rozhodně poperou o co nejlepší výsledek," uvedl šéf hodonínského klubu Richard Brhel.

V sestavě posledních vítězek Ligy mistryň působí reprezentantky hned tří evropských zemí. „Kádr soupeře opravdu budí respekt," říká Brhel.

Trenérkou Berlína je bývalá dlouholetá ruská reprezentantka Irina Palina. Ta spoléhá především na jedničku maďarské reprezentace a současně čtrnáctou hráčku evropského žebříčku Georginu Pota. Výbornou formu si drží i čtvrtá hráčka německého výběru a patnáctá hráčka Evropy Irene Ivancan, která nedávno trénovala s německou reprezentací ve sportovní hale TEZA. Své stabilní místo v sestavě německého mistra mají i čtyřiadvacátá hráčka Evropy Petra Lovas a členka ruské reprezentace Polina Mikhaylova.

„Bude to svátek pro celý region. Ani jedna špičkové hráčka německého klubu totiž v Hodoníně ještě nehrála. Ivancan tady sice byla, ale pouze trénovala. Každá stolní tenistka, která nastoupí, tak bude mít na Slovácku svoji premiéru," pronesl Brhel.

Ten věří, že by mohly úřadující české vicemistryně za podpory fanoušků favorita v domácím prostředí potrápit. „Pěnkavová s Matelovou mají slušnou formu. Věřím, že by alespoň jedna z nich mohla překvapit," přeje si předseda SKST Mart Hodonín.

Hráčky slováckého celku si však ani po souboji s Berlínem nevydechnou. V sobotu se totiž Hodonín doma utká s Břeclaví a v neděli zakončí náročný víkend soubojem s Hlukem. „Doteď jsme to měli volnější, ale teď nás čeká nabitý program. Snad to děvčata zvládnou," dodal Brhel.

Utkání s Eastside Berlín.se hraje v pátek 16. listopadu. Zápas začíná v hodonínské hale stolního tenisu v 19.30.