Domácí celek odstartoval druhý hrací den finále play-off na výbornou. Nejprve získala cenné body Číňanka Guo Lin, která nad Karin Adámkovou zvítězila jednoznačně 3:1. Největším překvapením večera byl souboj Kateřiny Pěnkavové, jenž se utkala se zkušenou Maďarkou Vivien Ellöovou, kterou porazila 3:1 a získala tak vůbec první výhru ve finále play-off. „V pátek jsem byla hodně zklamaná, ale je to soutěž družstev, takže holky mě podržely a získaly body i za mě. Co se týče sobotního utkání tak jsem velmi ráda, že jsem v k výhře titulu přispěla alespoň výhrou,“ řekla se zlatou medailí na krku Kateřina Pěnkavová.

Na řadu přišlo třetí utkání, které jasně ovládla polská jednička Natalia Partyka, která svoji soupeřku Danu Čechovou přejela 3:0. Ani po krátké přestávce, kterou si vyprodané hlediště hodonínské haly za své povzbuzování bezpochyby zasloužilo, se totiž nic překvapivého nedělo. Favorizovaný tým domácích kráčel neomylně za svým cílem. Číňanku Guo Lin nezastavila ani maďarská jednička hrající za Břeclav Ellöovová. Ta prohrála s Lin prohrála 0:3. Dana Čechová sice zařídila bod pro hosty, ale duel nakonec zakončila zkušená Natalia Partyka, která tak zpečetila výhru 5:1 a dvanáctý klubový titul. „Je to super. Jsme moc šťastní, že jsme opět vyhráli a moc si toho vážíme,“ libovala si Partyka, jenž v klubu působí už druhou sezonu.

Na řadu přišly ale i slzy. Fantastické publikum a vedení klubu se totiž nadobro loučilo s klubovou ikonou Renátou Štrbíkovou, která odchází hrát do Itálie. I když do bojů play-off pro své zranění zápěstí nezasáhla, nemusela litovat. Obrovskou radost měla Guo Lin, pro níž to byl pochopitelně první titul v české lize, ale také Kateřina Pěnkavová, která se do týmu vrátila po mateřské.

„V pátek to byl hodně vyrovnaný zápas. Hrálo se o každý míček, ale nakonec jsme vyhráli. V sobotu jsme očekávali stejný průběh, ale musím říct, že nám vyšla první série, ve které dominovaly Pěnkavová, Guo Lin a Partyka. Po těchto utkáních, kdy jsme vedli 3:0 už soupeř nekladl téměř žádný odpor,“ uvedl trenér Hodonína Jaroslav Mikeska.

SKST Mart Hodonín – Stavoimpex – MSK Gumotex Břeclav 5:1Guo Lin – Karin Adámková 3:1 (3,9,-11,3), Kateřina Pěnkavová – Vivien Ellöová 3:1 (-6,8,5,7), Natalia Partyka – Dana Čechová 3:0 (5,9,5), Guo Lin – Vivien Ellöová 3:0 (6,7,7), Kateřina Pěnkavová – Dana Čechová 0:3 (-8,-11,-7), Natalia Partyková – Karin Adámková 3:1 (-8,10,8,9).