Hodoňanky rozhodně nejsou v pohodě. České mistryně nezvládly další duel. Po porážce s Frýdlantem nestačily svěřenkyně kouče Jána Medveckého ani SC Budaörsi. Hráčky slováckého celku mají před dalšími extraligovými duely o čem přemýšlet. „Po zápase s Lincem jsme nabrali pocit jistoty. Utkání s Frýdlantem nám nahlodal sebevědomí. Z naší strany to dnes bylo vyloženě trápení. Na druhé straně jsme hráli proti chorvatské a maďarské reprezentantce. S Budaörsi rozhodly rychlost a jistota v úderech,“ uvedl kouč SKST Hodonín Ján Medvecký.

Domácí tým nevstoupil do superligového zápasu dobře. Vachovcová nestačila ve čtyřhře společně s Pěnkavovou na pár Pergel – Recko. „Vše začalo čtyřhrou, kdy jsme vedly v prvním setu 2:0 a nakonec dostaly 11:2,“ řekla hodonínská opora Alena Vachovcová, která se vedle Pěnkavové trápí. „S Kačkou si nevyhovujeme. Musím začínat forhendem a to mně nesedí. Čtyřhřa není moc dobrá,“ uznala zkušená hráčka. „Je to problematické. Aleně nesedí, že hraje s levačkou. Je zvyklá hrát s pravorukými hráčkami. Musíme se s tím ale vyrovnat. Nic jiného nám nezbývá,“ přitakal Medvecký.

Hoodnínu nevyšly v úterý večer ani dvouhry. Ivana Pelcmanová nestačila na Corneliu Molnár, Vachovcová prohrála se Szandrou Pergel 0:3. Jediný bod tak uhrála Pěnkavová. Česká reprezentantka si ve třech setech poradila s Emou Recko.

V dalších zápasech už na hodonínských stolech kralovaly hráčky maďarského celku. Molnár vyprovodila Pěnkavovou i Ivanu Pelcmanovou. Tečku za nepovedeným zápasem udělala Vachovcová, která nenašla recept na Recko. „S takovou prohrou jsme rozhodně nepočítaly. Alespoň o remízu jsme se chtěly pokusit,“ řekla Vachovcová. „Potřebovaly jsme, aby Kačka Pěnkavová udělala alespoň dva body a já se pokusila porazit Pergel. Bohužel to nevyšlo. I s Recko to byl docela dost rychlý odchod,“ doplnila dlouholetá opora slováckého celku.

Vachovcová nedokázala vysokou porážku krátce po utkání odůvodnit. „Kdybych věděla čím to bylo, tak se podle toho zachováme. Hrála jsem více staženě, hodně jsem kazila. Míčky mi prostě létaly těsně vedle stolu,“ pronesla.

Hodonín se nyní musí soustředit na extraligu. Po prohře s Frýdlantem si další zaváhání nemohou obhájkyně trofeje dovolit. „Brzy nás čeká Břeclav. Musíme se pečlivě připravit,“ říká Medvecký. Ten termín atraktivního derby ještě ve středu večer neznal.

Zkušenosti ze superligy se však budou Hodoňankám hodit. „Je to pro nás super trénink a dobrá příprava na play off. Ten se začneme soustředit zase na extraligu, kde se nám taky moc nedaří,“ dodala Vachovcová.

SKST Mart Hodonín – SC Budaörsi 1:6

Zápasy: Vachovcová, Pěnkavová – Pergel, Recko 0:3, I. Pelcmanová – Molnár 1:3, Pěnkavová – Recko 3:0, Vachovcová – Pergel 1:3, Pěnkavová – Molnar 0:3, I. Pelcmanová – Molnar 0:3, Vachovcová – Recko 0:3.