„Rozhodnutí jsme nechali na holkách. Jelikož si děvčata chtěla prestižní evropskou soutěž zahrát, do Ligy mistryň jsme se přihlásili," uvedl předseda SKST Mart Hodonín Richard Brhel.

Slovácký tým rozhodně nebude patři k favoritům atraktivní soutěže. „Skupina je opravdu těžká, protože Berlín loni vyhrál a Linec s Antverpami rovněž patří k těžkým soupeřům. Nám to ale nevadí, aspoň budou dobré zápasy. V takové soutěži se soupeři navíc těžko vybírají," říká Brhel.

Letošního ročníku Ligy mistryň se zúčastní pouze sedm týmů. Los, který se uskutečnil během mládežnického mistrovství Evropy ve Schwechatu, poslal do druhé skupiny rakouský SVS Ströck, maďarský SC Budaösi a chorvatský CASL Záhřeb.

„Evropská asociace pořádá více soutěží. Většina klubů hraje pohár ETTU a nikdo na ně netlačí, abych hrála i Ligu mistryň. Hlavní důvod neznám, ale podle mě je to možná nešťastným termínem uzavření soupisky. I na losování si na to zástupci některých oddílů stěžovali," uvedl zkušený funkcionář.

Týmy musí soupisku uzavřít už na konci května. „I kdybychom tedy získali nějakou hráčku, tak ta posila stejně nemůže v Lizy mistryň hrát," pronesl hodonínský šéf.

Barvy sedminásobného mistra ligy budou v nadcházející sezoně hájit Alena Vachovcová, Kateřina Pěnkavová, Ivana Pelcmanová a Hana Matelová. Tradiční opory doplní ještě mladé naděje Veronika Kmeťová a Lucia Ivanová.

Hodonín vstoupí do evropské soutěže v Německu. Na začátku září vyzvou svěřenkyně kouče Jána Medveckého domácí Eastside Berlín. Ve druhém kole se pak moravský tým utká s rakouským Lincem, za který hraje i hodonínská odchovankyně Iveta Vacenovská.

Hráčky slováckého celku zahájily letní přípravu na nadcházející sezonu v pondělí 23. července. „Děvčata byla na kondičním soustředění v Jeseníkách, kde běhala a jezdila na kole. Teď už se pilně připravují v domácím prostředí," informoval Brhel.

Stolní tenistky Hodonína se před začátkem sezony představí na turnajích v Havířově a na Prague Open.

Los Ligy mistryň –

1.kolo (7. až 10. září 2012): TTC Eastside Berlín – SKST Mart Hodonín

2.kolo (28. září až 1. října 2012): SKST Mart Hodonín – Linec AG Froschberg

3.kolo (5.až 8. října 2012): KTTC AFP Antwerpy – SKST Mart Hodonín

4.kolo (16. až 19. listopadu 2012): SKST Mart Hodonín – TTC Eastside Berlín

5.kolo(30. lis­topadu až 3. prosince 2012): Linec AG Froschberg vs. SKST Mart Hodonin

6.kolo (21. prosince 2012): SKST Mart Hodonín – KTTC AFP Antwerpy