Hodonínské hráčky dělaly v tříhodinovém dramatu co mohly. Snažily se, dřely, ale na pátou a rozhodující výhru nedosáhly. Zklamání z těsné porážky bylo velké, slzy se objevily v očích všech domácích hráček. Letošní porážka bolela asi nejvíc

„Zklamání je obrovské. Chtěla jsem se s Hodonínem rozloučit zlatem, ke kterému nám chyběl opravdu kousek," uvedla hodonínská opora Hana Matelová.

Poslední česká mistryně republiky ve dvouhře prohrála stejně jako spoluhráčka Pěnkavová se zkušenou Ellö. Pokud by se alespoň jedné z hodonínské hráčce podařilo výtečně hrající Maďarku přetlačit, slavil by titul Hodonín. Takto se radovala Břeclav…

„Postup mužů do první ligy bych hned vyměnil za zisk titulu. I tak si myslím, že to bylo důstojné vyvrcholení celé série. Odehráli jsme dobré finále, bohužel nám chybělo více štěstí. Mrzí mě, že jsme prohráli s třemi cizinkami a jednou hráčkou Hodonína," prohlásil domácí kouč Ján Medvecký.

Podle něj se hráčkám slováckého celku paradoxně lépe hrálo v Břeclavi. „Pátý zápas bychom tam vyhráli. V Břeclavi mají menší halu a Ellö tam už tolik nestíhá. Kdežto u nás se jí hraje vždy dobře," pronesl Medvecký, který litoval hlavně porážek Pěnkavové a Matelové. „Měli jsme šest pokusů a zvládli jsme čtyři. Každá výhra Vachovcové by byla bonusem," řekl kouč Hodonína.

Více informací z rozhodujícího zápasu najdete v úterním vydání Týdeníku Slovácko

Medveckému vadilo stejně jako fanouškům Hodonína příchod Sawettabut do Břeclavi v rozehrané sezoně. „Nikdo to neměl povolit. Podle mě je to povolený podvod a chyba svazu, že Thajka, která byla v Česku necelé dva měsíce, mohla nastoupit v play-off," pronesl zkušený trenér.

Jeho protějšek byl logicky jiného názoru. „Všechno bylo v rámci přestupových pravidel,takže není o čem diskutovat.," brání se kouč Břeclavi Petr Nedoma, kterému se reakce Hodonína vůbec nelíbily. „V německé bundeslize je běžné, že v jednom týmu hrají samé zahraniční hráčky a nikdo se tomu nediví. Tady to všem moc vadí, což nechápu, protože když má Hodonín v týmu dvě reprezentantky, tak nevím, kde bychom my vzali kvalitní české hráčky. Proto se po nich musíme poohlížet v zahraničí," říká Nedoma.

Břeclavský lodivod si musel stejně jako zahraniční hráčky a mladá Tušlová vyslechnout po skončení rozhodujícího utkání spousty nadávek. „Závěr byl velmi smutný, hodonínští fanoušci klesli opravdu hluboko," řekl Nedoma.

Zaplněná hala ovšem nemohla hostům pokazit mistrovské oslavy. „Jsme šťastní, že to takto dopadlo. Všechno to z nás nějakým způsobem spadlo, v celé sérii byla i kvůli vyšperkované situaci spousta emocí. Nic jsme ale neplánovali. Budeme improvizovat, protože by bylo špatné, kdybychom s tím počítali a nakonec to nevyšlo," uvedl hostující lodivod.

Nedoma i další břeclavští funkcionáři a příznivci velebili po zápase především Ellö, která zastínila Ukrajinku Gaponovou i Thajku Sawettabut. „Není k tomu co dodat, byla opravdu nejlepší. Uhrála tři body, ve svých osmatřiceti letech odehrála vynikající zápas. Rozhodla její mentální síla," pochválil svěřenkyni Nedoma.

Ten krátce po zisku dalšího titulu začal pomýšlet na obhajobu. „Sedneme si s vedením a budeme sestavovat plán na další sezonu. Zatím nechci a ani nemohu nic prozradit. Určitě ale chceme mít zase kvalitní kádr abychom se mohli zase za rok potkat s Hodonínem ve finále," usmíval se Nedoma.

Medvecký musí najít náhradu za Matelovou, která odchází do Německa, kde bude v bundeslize oblékat dres Bingenu. „Mrzí mě to, ale na druhé straně jí to přeji. Hledáme dvě hráčky na Ligu mistryň," dodal hodonínský trenér.

Finále extraligy žen: SKST Mart Hodonín – MSK Gumotex Břeclav 4:5

Konečný stav série 2:3

Zápasy: Pěnkavová – Sawettabut 3:2 (11:7, 6:11, 9.11, 11:6, 11:6), Vachovcová – Gaponová 0:3 (13:15, 5:11, 8:11), Matelová – Ellö 2:3 (11.6, 9:11, 1:11, 12:10, 7:11), Pěnkavová – Gaponová 12:10, 11:5, 11:4), Matelová – Sawettabut 3:0 (11:5, 11:6, 11:7), Vachovcová – Ellö 2:3 (11:8, 11:7, 9:11, 8:11, 6:11), Matelová – Gaponová 3:2 (11:2, 8.11, 12:10, 9.11, 13:11), Pěnkavová – Ellö 1:3 (13:11, 11:9, 8:11, 6:11), Vachovcová – Sawettabut 2:3 (6:11, 8:11, 11:5, 11:6, 7:11).