V prvním kole ligy mistrů se SKST Hodonín představil na německé půdě, kde v Berlíně prohrál 1:3. Ve druhém startu je čekal doma před hojným domácím publikem francouzský mistr, když nakonec po těsném, dramatickém a dlouhém boji zvítězilo zkušenější družstvo z Francie v poměru 3:2.

„Je škoda, že jsme nevyhráli, neboť dnes bylo naším cílem vyhrát. Věděli jsme, že když nasadíme Lin-Guo, tak ona dokáže vyhrát oba zápasy, což se i stalo. Mrzí nás, že jsme to nedotáhli do vítězného konce, kdy Natalie i Renata měly dobře rozehraný zápas, ale nakonec ho nezvládly. Mám velkou radost z výkonu Číňanky, která hrála ještě lépe, než jsme čekali,“ řekl trenér SKST Hodonín Jaroslav Mikeska.

Svým svěřenkyním nadále věří a ví, že jsou schopny ve Francii bodovat a hrát o druhé postupové místo.

V prvním utkání se proti sobě postavily Taiwanka Cheng Hsien-Tzu a nová posila Lin-Guo, která svůj první set nezačala dobře a prohrála ho v poměru 8:11. Ve druhé sadě však vývoj obrátila a zápas vzala do svých rukou, když pro Hodonín získala první cenný bod a výhru 3:1. „Před zápasem jsem byla trochu nervózní, ale postupem času jsem se dostala do dobrého tempa. Umím hrát i lépe, nicméně s výkonem jsem celkem spokojená,” řekla k prvnímu zápasu v nejprestižnější evropské klubové soutěži Lin-Guo.

Ke druhému zápasu nastoupila polská reprezentantka v klubových barvách Hodonína, Natalia Partyka, proti jedničce francouzského týmu Daniele Monteiro-Dodeanové. Ta v prvním setu domácí bojovnici nenechala nadechnout, a tak po rychlé hře skončila sada 11:4 ve prospěch Francouzsky. Natalia po celý zápas doháněla krok se svou soupeřkou, nakonec prohrála druhý i třetí set, čímž Monteiro-Dodeanová pro svůj tým vybojovala druhý cenný bod a Partyku porazila 3:0 na sety. „Soupeřka mi herně nesedla a de facto mě porazila svým herním stylem,” vysvětlila Partyka po nepovedeném klání.

Ve třetím a velmi vyrovnaném klání se představila osmatřicetiletá bývalá reprezentantka České republiky, Renata Štrbíková, proti nizozemské reprezentantce Britt Eerlandové. Štrbíková se v prvním setu nechala zaskočit, a prohrála tak 6:11. Tak jako v první sadě, i ta druhá se nesla ve vyrovnaném stavu, ale zkušená několikanásobná mistryně ČR se hecla, zariskovala a dokázala soupeřce vzít vítr z plachet a vyhrát 12:10. Třetí set jasně ovládla domácí hráčka, když ani jednou nepustila protihráčku do vedení a sadu vyhrála 11:7.

Utkání dospělo až do pátého setu, kdy po prohrané čtvrté sadě našla soupeřka lék na domácí bojovnici, a prolomila tak její emoce a utkání dotáhla do vítězného konce 11:5. „Především jsem na sebe naštvaná, protože hráčka proti které jsem nastoupila, je sice přede mnou v žebříčku, ale myslím si, že herně jsme vyrovnané. Podvědomě jsem věděla, že hraji zápas, který mohl rozhodnout, ale soupeřka na mě našla taktiku, a už jsem se nedokázala vrátit do hry,“ svěřila se Štrbíková.

Do čtvrtého utkání byla znovu nasazena Lin-Guo, aby vybojovala pro hodonínské družstvo cenný bod. To se čínské hráčce, jež okusila pouze čínskou Superligu a která není zařazená ve světovém žebříčku hráček, podařilo, když svoji soupeřku jednoznačně převálcovala 3:0 na sety. Tímto vítězstvím byl stav utkání najednou 2:2, a musel se proto sehrát ještě jeden rozhodující duel, ve kterém dostala důvěru svěřenkyně trenéra Mikesky, Polka Partyka. Ta se utkala s Cheng Hsien-Tzu.

První set Partyka nezačala dobře a prohrála ho vysoko 3:11. Ovšem domácí hráčka se stihla do hry včas vrátit a neuvěřitelným výkonem druhou sadu vyhrát, když soupeřku smetla po výsledku 11:6. Sebejistě nastoupila i do třetího setu, který zvládla bravurně opět v poměru 11:6.

Pak ovšem její hra na hranici rizika přestala fungovat a nakonec zápas prohrála 2:3. „Od začátku jsem cítila, že mohu vyhrát, i když první set tomu nenasvědčoval. Vrátila jsem se zpět do hry po druhé a třetí sadě, jenže ve čtvrtém setu jsem soupeřku nechala odskočit. V páté sadě jsem pokazila několik míčků, kdy vysoký náskok soupeřky a její sebevědomí jsem už nedokázala dohnat, natož tak ještě otočit,” řekla Partyka.

Liga mistryň, skupina D: SKST Mart Hodonín-Stavoimpex -TT Saint Quentinois 2:3

Lin Guo – Cheng Hsien-Tzu 3:1 (-5,8,8,5), Natalia Partyka – Daniela Monteiro-Dodeanová 0:3 (-4,-9,-8), Renata Štrbíková – Britt Eerlandová 2:3 (-6,10,7,-3,-5), Lin Guo – Daniela Monteiro-Dodeanová 3:0 (8,8,2), Natalia Partyka – Cheng Hsien-Tzu 2:3 (-3,6,6,-6,-1)

LUCIE BYDŽOVSKÁ