Doma prohrál Hodonín s polským favoritem hladce 0:3, o to víc překvapila výhra v odvetě 3:1. Blýskla se především zkušená česká reprezentantka Iveta Vacenovská, která porazila obě výborné obranářky soupeře – zkušenou Bělorusku Pavlovičovou i Číňanku s německým pasem Han Ying, aktuálně 34. ženu světového žebříčku. „Ivetě se proti obraně vždy celkem dařilo, navíc se na ni zaměřila i v přípravě. Přímo na místě jsme měli kvůli rozehrání jako náhradnici naši obranářku Markétu Ševčíkovou. Iveta odehrála skvělý zápas, Han Ying porazila vůbec poprvé,“ chválil zkušenou oporu trenér Jaroslav Mikeska.

Třetí bod proti Tarnobrzegu přidala polská legionářka Natalia Partyková, která přehrála bývalou mistryni Evropy Rumunku Samarovou, momentálně 22. hráčku světového žebříčku. „Také Natalia porazila tuto soupeřku poprvé v živitě, když výborně zvládla koncovky setů. Výhra v Polsku je pro nás obrovským úspěchem,“ zdůraznil Mikeska, který teď může vyhlížet čtvrtfinálového soupeře. „Je jisté, že narazíme na někoho z vítězů skupin, kde si už moc nevyberete. Asi bychom nechtěli Záhřeb, který je asi nejsilnější, ale v každém případě se můžeme těšit na hodně atraktivního soupeře. Náš případný postup by už byl malou senzací,“ připustil kouč.


NABITÝ PROGRAM


Hodonínské stolní tenistky však čeká ještě poslední duel základní skupiny Ligy mistrů. V pátek přivítají od 18 hodin rakouský Linec. „Je to jejich rezervní tým, v němž jsou však velice talentované a kvalitní hráčky. Přestože už vlastně o nic nejde, tak chceme určitě i tento zápas vyhrát,“ uvedl Mikeska.

Jeho tým má v posledncíh dnech opravdu nabitý program. Duel v Tarnobrzegu se hrál už ve čtvrtek, v sobotu pak Hodonín v domácí extralize smetl Vlašim 6:0. A dnes od 10 hodin hostí nebezpečné Řeznovice. Aby toho nebylo málo, tak si stolní tenistky Hodonína před páteční Ligou mistrů odskočí ještě ve středu do rakouského Lince, kde je čeká pro změnu mezinárodní Superliga. „V této soutěži ovšem dáváme prostor spíš našim mladším hráčkám, takže sesestavu prostřídáme a naše opory budou mít také nějaký čas na odpočinek. Je ale pravda, že teď máme hodně nabitý program,“ uznal Jaroslav Mikeska.

A to ještě nezmínil extraligový B-tým, který si v pátek připsal první výhru v letošním ročníku nejvyšší domácí soutěže, když porazil Vlašim 6:3. Včera pak prohrál s Řeznovicemi 1:6.