Jihomoravanky zakončily další nadmíru povedený ročník stříbrnými medailemi. „Chtěly jsme víc. S odstupem několika dní ale budeme naše vystoupení v Superlize hodnotit pozitivně," ví hodonínská stolní tenistka Lenka Harabaszová.

Nejen zkušenou hráčku překvapilo, že finálová odveta se nakonec vůbec nedohrála. Szekszárd totiž úterní duel za rozhodnutého stavu 5:1 skrečoval. „Určitě jsem to zažila, ale podle mě se to nedělá. Bohužel některé týmy neberou ohled na to, že do haly přijde dvě stě lidí a je tady televize. Třeba v Maďarsku bylo pět starých pánů," říká Harabaszová.

„Jestli chceme, aby stolní tenis nějakým způsobem fungoval, tak nemůžeme takové věci dělat. Není to fér od týmu, který hraje Ligu mistryň," přidala rodačka z Havířova.

Naopak domácí trenér Jaroslav Mikeska, který družstvo tentokrát vedl bez Aleny Vachovcové, jež se v hledišti věnovala dceři Adélce, chování soupeře neodsuzoval. „Popravdě jsem to čekal. Trochu je chápu, domů to mají čtyři hodiny. Navíc bylo rozhodnuto. Třeba v zápase o třetí místo Ströck s Lincem vůbec nehrál," nabídl svůj pohled hodonínský kouč.

I když byly zbývající čtyři duely zkontumovány ve prospěch hodonínského družstva, radovaly se po remíze 5:5 Maďarky, které získaly do klubové sbírky další trofej. „Zklamané jsme, ale musíme uznat, že soupeř byl lepší," řekla Harabaszová.

Klíčová pro vývoj celého střetnutí byla již úvodní čtyřhra. Harabaszová se Štrbíkovou sice srdnatě bojovaly, ale nakonec s dvojicí Madaraszová – Lovasová prohrály 2:3 na sety. Hodonínská dvojice v rozhodující páté sadě dohnala manko, ale nakonec odešla od stolu poražená. „Zápas se za stavu 1:1 na sety a 9:3 neprohrává," ví Harabaszová.

Další důležitý moment přišel hned v následujícím duelu. Renáta Štrbíková ztratila proti Madaraszové vedení 2:0, a i když v pátém setu odvrátila dva mečboly soupeře, stejně nakonec padla. Česká reprezentantka po prohrané bitvě jenom zlostně hodila raketou.

Následně se nevedlo ani Harabaszové, které nestačila na Yu Yang. V tu chvíli byly šance Hodonína na superligový triumf mizivé. „Zápas se zlomil v prvních třech zápasech. Kdybychom vyhrály čtyřhru, Maďarky by byly pod větším tlakem a nám by se hrálo lépe. V dalších zápasech nám chyběl jenom kousek," řekla Harabaszová.

Podobně to viděl i Mikeska. „První tři zápasy byly hodně vyrovnané. Pokud bychom zvládli čtyřhru, dvouhry by se vyvíjely jinak," míní trenér českých mistryň.

Další body maďarských šampionek získala Švédka Li Fen. Mistryně Evropy z roku 2013 si nejprve bez problémů poradila s Pěnkavovou, následně přehrála i Harabaszovou. „Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Potřebovali jsme vyhrát alespoň 6:3, protože jsme v prvním utkání neměli dobrý poměr setů. Zkusili jsme sestavu napsat tak, aby se nám to povedlo. Sice nám to celkem vyšlo, ale Maďarky byly lepší a zaslouženě vyhrály," uznal Mikeska. Čestný úspěch domácího týmu zaznamenala Štrbíková, která zdolala Yu Yang.

Nadšení diváci odměnili oba týmy zaslouženým potleskem. Slušně zaplněná Mart aréna se zase bavila špičkovým stolním tenisem. Přesto, že domácí hráčky Maďarkám ve finále podlehly, děkovačku s věrnými fanoušky si užily. „Nyní nás čekají oslavy ve vinném sklípku. Pak asi odpočinek, dovolená. A pomalu se začneme připravovat na další sezonu," říká Harabaszová.

Navázat na letošní ročník nebude v žádném případě jednoduché. „Sezona byla hodně úspěšná. Podle předpokladů jsme vyhráli extraligu, pak jsme sice zaškrobrtli v Českém poháru, který nám z nějakého důvodu uniká, ale dobré zápasy jsme odehráli i v poháru ETTU, kde jsme měli smůlu, když jsme nešťastně vypadli s maďarským Postásem," pronesl Mikeska.

Vedení klubu navíc pro příští sezonu plánuje několik změn. „Rádi bychom hodonínský stolní tenis posunuli ještě o level výše," uvedl šéf slováckého oddílu Richard Brhel.

Finále Superligy žen 2015/2016, 2. zápas:

SKST Mart Hodonín – Szekszárd AC 5:5, první utkání 4:6, vítěz Szekszárd AC

Výsledky: Harabaszová, Štrbíková – Madarászová, Lovasová 2:3, Štrbíková – Madaraszová 2:3, Harabaszová – Yu Yang 1:3, Pěnkavová – Li Fen 0:3, Harabaszová – Li Fen 0:3, Štrbíková – Yu Yang 3:1, 4× w.o. pro domácí, hostující tým zbývající duely skrečoval.