Stolní tenistky ČSAD Hodonín A si v Litoměřicích a Boru potvrdily první příčku v extralize. B–tým si kvůli účasti Matelové a Ondříškové na dorostenecké Pro Tour své zápasy odložil.

Dvacet zápasů odehrály hodonínské stolní tenistky Shi Dan, Alena Vachovcová a Alexandra Pelcmanová v Litoměřicích a Boru jen s jednou porážkou. „Vítězství v obou zápasech byly opravdu povinné,“ uvedl trenér ČSAD Hodonín Jaromír Kubina mladší.

O tom, jaký budou mít Hodoňanky náskok v čele extraligy, se pak rozhodovalo ve Frýdlantu nad Ostravicí, kam přijely hráčky Břeclavi. Ty však nečekalo těžké utkání se Štrbíkovou a spol., ale jen trenérka Hrachová, která břeclavskou výpravu informovala o nemoci svého týmu. To však nebylo podloženo a svaz utkání kontumoval ve prospěch Jihomoravanek.

„Kontumace nám pomohla, protože k prvnímu místu nám bude stačit remíza s Břeclaví a Frýdlantem. Tomu bude chybět i ten bod za prohru,“ je přesvědčen Kubina.

Tentokrát první tým nedoprovázelo béčko. Hana Matelová s Kristýnou Ondříškovou totiž hrají na dorostenecké Pro Tour v Německu. „V soutěži družstev překvapivě vypadly s hodně mladým Německem C. Mezi jednolivci by bylo úspěchem, pokud se umístí do šestnáctého místa,“ myslí si hodonínský kouč.
Čtvrtý tým extraligy – ČSAD B, tak čeká odložený zápas v Litoměřicích a Boru v pátek, respektive v sobotu.

Prvoligový hodonínský celek mužů posílil nedávno devatenáctiletý Číňan Cui Jiabao, který přicestoval spolu s ženskou jedničkou Shi Dan. „Bao trénuje i s extraligovým týmem žen a hraje moc dobře,“ podotkl Jaromír Kubina.