Rozhodují duel je na pořadu ve středu ve Frýdlantu. Na severní Moravu přijelo přes šedesát hodonínských příznivců. „I přes fantastickou podporu našich fanoušků se nám v tomto zápase Frýdlant pokořit nepodařilo.

Největší zásluhu na tom měla česká jednička Renáta Štrbíková, jejíž zápas s naší čínskou oporou Shi Dan, patřil svou kvalitou k absolutnímu vrcholu, který je možno u nás vidět,“ poznamenal k rozhodujímu střetnutí sobotního druhé finále předseda hodonínského klubu Richard Brhel. Oproti středečnímu domácímu zápasu se příliš nedařilo ani Aleně Vachovcové, která podlehla frýdlantské dvojce Lence Harabaszové. Na utkání trojek se ve Frýdlantu již nedostalo. „Harabaszová hrála dobře i u nás, jenže domá hrála ještě líp,“ konstatoval klubový předseda.

O vítězi české extraligy stolního tenisu žen se tak rozhodne až ve středu. „Do rozhodujícího zápasu vstoupí oba celky se stejnými šancemi. Je to strašně vyrovnané, rozhoduje i štěstí. Hráčky soupeře s výhodou domácího prostředí. Škoda jen, že se rozhodující zápas odehraje ve všední den a fanoušci nebudou moci naše děvčata podpořit v plné míře,“ poztěžoval si Brhel.