"Na Slovensku mu v sobotu skončila sezona, takže už za nás může hrávat," řekl kouč Strážnice Petr Orel. Ten se musel obejít v nedělním dvojzápase bez Dalibora Koštuříka. Útočníka Mutěnic nepustila do hry zraněná noha. "Bude hrát až za týden," informoval Orel. Strážnici chyběli i Mašina s Lukášem Zajíčkem.

Kompletní nebyla ani Dukla. "Postrádal jsem více hráčů. Ale nenastoupili třeba Brblc s Blahou," uvedl vedoucí hodonínského celku Ján Lahvička mladší.
Diváci viděli v prvním poločase opatrnou partii. Úvodní branka zápasu padla až v 19. minutě, kdy se prosadil David Helísek. Dukla odpověděla gólem Nováka.

Ve druhé půli už na palubovce lužické haly kralovala Strážnice, která o své výhře rozhodla třemi slepenými góly. Na 2:1 dával Janík, třetí gól vstřelil Dušan Helísek a nadmíru povedenou pětiminutovku ukončil David Helísek.

Dukla druhý poločas absolutně nezvládla. Mička chytrou hlavičkou zvyšoval na 5:1. O minutu později se prosadil i mazák Rusňák. Hráči Hodonína se zase probrali až v závěru. Branky Stávka a Kotáska však na nic podstatného neměly vliv.

"Jsme spokojení. I když s Černými Kočkami jsme odehráli lepší zápas než s Duklou. Bohužel závěr jsme nezvládli a nechali jsme si dát pár vteřin před koncem zbytečný gól," pravil Orel. "Na druhé straně nás může těšit fakt, že s Kočkami moc týmů vyhrávat nebude. V tomto směru byl souboj s Duklou pro nás důležitější," doplnil.

Poraženým se po zápase nemluvilo lehce. "Takový zápas se mi špatně hodnotí. I přes to, že hrála Strážnice dva zápasy po sobě, tak narozdíl od nás dokázala po celé utkání udržet vysoké tempo z prvního zápasu. Soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál. Nás trápí nedůraz před vlastní brankou. Bohužel nevyhráváme souboje jeden na jednoho," uvedl Lahvička.

Ten je ovšem se vstupem do sezony spokojený. "Není to zase tak špatné. My nemáme žádné velké ambice. Chceme se pohybovat uprostřed tabulky. Play off by nám mohlo vyjít," dodal Lahvička. Dukla nezvládla ani druhý nedělní duel. S Veselským výběrem prohrála 5:11.