Utkání poznamenala neúčast řady hráčů. Strážnice nastoupila se šesti hráči, Vacenovice přijeli do Lužic dokonce bez gólmana. „Na soupisce sice máme čtyři brankáře, ale v reálu chytá pouze Marek Nedvědický. Náhradník Dalibor Voříšek se pořád vymlouvá na roztrhané tenisky,“ uvedl kouč Kvasaca Marek Mišík, který se musel obejít i baz dalších stabilních opor. „Fotablistům začala příprava. Třeba Hodonín hraje své přípravné zápasy dopoledne. Zatím nás to postihuje asi nejvíc,“ pravil Mišík.

Podobná situace byla i u soupeře. Strážnici citelně chyběli fotbalisté Koštuřík s Davidem Helískem. „Mysleli jsme si, že sobota dopoledne je výborný termín. Bohužel se ukázalo, že tomu tak není. Někteří kluci byli včera na plese. Tři hráči, kteří proti Vacenovicím nastoupili, přišli ve čtyři ráno,“ řekl kapitán Strážnice Roland Rusňák. „Z omluvenek ale vyvodíme důsledky,“ doplnil s úsměvem zkušený matador.

Strážnici vyšel vstup do utkání, v osmé minutě vedla po brankách Dušana Helíska a Šebesty 2:0. Vacenovice se snažily, v prvním poločase byly aktivnějším týmem, ale v konvoce se trápily. Snížit mohl Miroslav Sladký, ale gólman Štěpán jeho pokus zlikvidoval. Potřebné střelecké štěstí neměl ani Sladkého bratr Jiří, který orazítkoval tyč.

Branky se Kvasako fočkalo až v šestnácté minutě. Krásný individuální průnik zakončil Jakubíček. Následně mohl vyrovnat Gasnárek. Jeho střela jen těsně minula levou tyč. Na druhé straně zase mířil do tyče kanonýr Šebesta.

Vacenovice nezvládly ani začátek druhé půle, pár vtřein po změně stran navýšil náskok Strážnice Rusňák. Kvasako se snažilo, aktivní byla hlavně dvojice Jiří Sladký – Jakubíček, ale střelecká nemohoucnost provázala hráče Vacenovic po celé utkání. Naopak borci ze Strážnice byli v zakončení mnohem produktivnější.

Čtvrtý gól vstřelil Popelka, pátou branku dal Čech. „Hlavně s obranou hrou celého mužstva nemůžu být spokojený,“ zlobil se Mišík. „Škoda, že jsme neproměnili tutovky. Soupeř trestal každou naši chybu. Porážka je zasloužená, ale výsledek mohl být mírnější,“ pokračoval.

Na 6:1 zvyšoval Vaculík, v poslední minutě uzavřel účet zápasu Šebesta. Ještě předtím korigoval stav Jiří Sladký. „Na to, v jakém jsme byli torzu, je pro nás výsledek nečekaný,“ pravil Rusňák, který si pochvaloval i lužickou halu. „Sedí nám asi nejvíc. Protože je krátká. V Dubňanech nebo v Hodoníně si nás maldí hráči roztáhnou,“ řekl Rusňák.

Podle kapitána Strážnice rozhodli zajímavý duel brankáři. „Za soupeře chytal hráč a bez pořádného gólmana se futsal hrát nedá,“ nabídl svůj pohled Rusňák.

Vacenovice jinou možnost neměly. Do branky tak putoval Radek Procházka. Obránce Vracova si vedl solidně, žádná branka nešla na jeho vrub. „Chytal celkem slušně. Za góly nemohl. Snažil se, dělal co mohl,“ zastal se svěřence Mišík.

Kvasaco letos půjde do play off ze zadních pozic. „Před sezonou jsme měli trochu jiné plány a vyšší ambice. Situace se však pro nás vyvinula velmi nepříznivě. V minulých letech jsme do vyřazovacích bojů chodili z předních pozic a v roli favoritů. Teď je to úplně jiné. Věřím, že se ale situace obrátí,“ pronesl Mišík.

Futsal Strážnice – Kvasaco Vacenovice 7:2 (2:1)
Branky: 8. a 50. Šebesta, 3. Du. Helísek, 26. Rusňák, 38. Popelka, 41. Čech, 46. Vaculík – 16. Jakubíček, 50. J. Sladký
Rozhodčí: Bušek, Čápek
Diváci: 5
Strážnice: Stanislav – Šebesta, Čech, Du. Helísek, Caculík, Rusňák, Popelka.
Vacenovice: Procházka – Černý, Gasnárek, M. Sladký, Mikel – Kordula, Vidurek, J. Sladký, Jakubíček.