Výhra Strážnice 3:1 je možná překvapivá, ale zcela zasloužená. Gladiátoři v sobotu zklamali. Jejich hra byla bez pohybu, nápadu i patřičné snahy. „Strážnice prostě byla lepší,“ uznala opora Gladiators Petr Uřičář.

Celek z Hodonínska přijel do Vnororov, kde se zápas hrál, pouze v osmi lidech. A to se navíc v závěru prostřední části zranil útočník Marek Svoboda. „Bylo nás málo, ale na to se vymlouvat nemůžeme. Musím zjistit, kde byli ostatní. Asi dostanou peněžní tresty,“ řekl se smíchem Uřičář. "

Odstoupení Svobody ho vůbec nepřekvapilo. „Marek je dobrý střelec. Ale hrál na půl plynu a ještě se zranil,“ kroutil hlavou zkušený hokejbalista.

V tu dobu už Gladiátoři prohrávali 1:2. Bojovně naladěnou Strážnici poslal do vedení ve druhé minutě Vaverka. Domácí dlouho držel brankář Čtvrtníček, který si poradil s šancemi Krakovce a Uřičáře. „Soupeři zachytal gólman. Čtvrtníček ukázal, že chytat umí,“ pochválil protihráče Uřičář. „Letos máme konečně dobrého brankáře,“ přidal se s chválou domácí kapitán Martin Stratil.

Gladiátoři se vyrovnání dočkali na začátku druhé třetiny. Obránce Hozák prostřelil v 18. minutě vše, co mu stálo v cestě. „Jinak jsme se v útoku vůbec neprosadili. Dát jeden gól, to je velmi málo,“ konstatoval Uřičář.

Strážnice se ale nevzdala a ještě v prostřední části strhla vedení na svoji stranu. Stratil parádní ranou překonal Vodrážku. „Druhá trefa nám pomohla,“ uvedl Stratil.

Kdo čekal v úvodu závěrečné části nápor Gladiátorů, musel být zklamán. Hra bez nápadu, nasazení i důrazu před brankovištěm nemohla slavit úspěch. „Kluci ze Strážnice hráli dobře. Zlepšili se po taktické stránce. Začali dobře bránit, už to není takový ten hurá systém, jaký praktikovali v minulých sezonách,“ všiml si Uřičář.

Tři minuty před koncem průměrného zápasu přidal pojistku Chudík. Posila ze Sudoměřic upravila střelou mezi betony na konečných 3:1. „Dobře jsme bránili, bojovali a běhali. Do utkání jsme dali více srdíčka než soupeř,“ pravil Stratil. „Soupeř navíc přijel v okleštěné sestavě. Někteří jejich hráči toho měli dost. Málo běhali, moc se jim ani nechtělo,“ pokračoval.

Strážnice by v letošním ročníku nechtěla být v soutěži pouze do počtu. „Minulou sezonu nás bylo málo. I když i teď máme v kádru hráče, kteří moc nechodí a dávají přednost fotbalu, tak bychom chtěli být do první čtyřky,“ pronesl kapitán Strážnice.

Gladiátoři mají i přes nevýrazný vstup do sezony opět jen ty nejvyšší cíle. „Jedeme na titul. Stejně jako každý rok,“ řekl na půl vážně Uřičář.

HC Strážnice – Gladiators Hodonín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 2. Vaverka, 27. Stratil, 42. Chudík – 18. Hozák

Rozhodčí: Zbořil

Vyloučení: 2:5. Bez využití.

Strážnice: Čtvrtníček – Hübner, Vaverka, Okáník, Lankaš, Pecha, Klepáč, Gajda, Brožek, Kraus, Chudík, Stratil.

Gladiators: Vodrážka – Hozák, Chotaš, Veselský, Krakovec, P. Uřičář, Hynšt, Svoboda, Drábek.