„Není důležité, kolik gólů vstřelím, ale důležitější jsou výkony družstva. A pokud k nim mohu přispět svými brankami, tak jsem spokojený," říká Fojtík v rozhovoru pro Hodonínský deník.

Jak hodnotíte podzimní část? Předčily výsledky vaše očekávání, nebo jste pomýšlely na víc?

Před sezonou jsme si dali za cíl postoupit do nejvyšší soutěže. Kromě prohry v Dobrušce se nám zatím sezona vyvíjí podle předpokladů. I když rozhodující bude jarní část, protože hrajeme více utkání na hřištích soupeřů.

Zatím jste prohráli pouze jednou. Už vás porážka přebolela?

Byl to smolný zápas, ve kterém jsme měli spoustu šancí utkání otočit v náš prospěch, ale bohužel se to nepodařilo. Je to pro nás ztráta, ale věřím, že nebude pro nás v konečném účtování rozhodující.

Patříte mezi tradiční střelce. Jste spokojený s počtem vstřelených branek?

Není důležité, kolik branek vstřelím, ale důležitější jsou výkony družstva. A pokud k nim mohu přispět svými brankami, tak jsem spokojený.

Stále zůstáváte ve hře o postup do nejvyšší soutěže. Vidíte to stejně?

Zatím je to rozehrané dobře, ale jak už jsem zmínil, jarní část bude těžší. A v ní se rozhodne, zda na to máme, či ne.

Kdo je vaším největším konkurentem v boji o postup?

Za největší soupeře považuji Vítkovice a Draken Brno. Podcenit ale nesmíme překvapení podzimní části sezony Humpolec, který ale bude na jaře mít více utkání na hřištích soupeřů, kde se jim až tolik nedaří.

Má Veselí na to, aby mohlo hrát v příštím roce první ligu?

Pokud se současné družstvo pro příští sezonu vhodně doplní, tak věřím, že bychom byli konkurenceschopným týmem v nejvyšší soutěži.

Co Veselí v boji o postup nejvíce limituje?

Je nás málo, takže pokud se někdo zraní, tak je problém. Je potřeba zapracovat na rozšíření kádru ať už novými posilami nebo hráči z mládeže.

Velkou roli určitě hrají peníze…

Peněz určitě není nazbyt, sponzoři se do tohoto sportu hledají těžce. Nyní třeba hledáme peníze na rekonstrukci hřiště, které je ve velmi špatném stavu.

Patří mezi nejlepší střelce soutěže. Jste kanonýr od narození, nebo jste střelbu piloval?

Kanonýr určitě nejsem, vždyť jsem začínal jako brankář. Až postupem času jsem začal hrávat v útoku. Snažím se střelbu pilovat i mimo tréninky. Styl naší hry vyžaduje střelbu z úhlu, kde se mi daří střílet branky.

Jak jste se k národní házené vůbec dostal?

Ve škole dělali nábor a přihlásil jsem se. I když jsem koketoval s fotbalem, házená mě bavila víc, a tak jsem zůstal u ní.

Zkoušel jste i jiné sporty?

Jak už jsem řekl, zkoušel jsem fotbal a mým snem bylo hrát hokej, ale kvůli mému malému vzrůstu bych se neprosadil.

A co klasická házená? Chodíte na interligu?

Na interligu moc nechodím, ale často máme s holkama společné tréninky.

A jak se Vám hraje v tréninkových zápasech proti panenkám? Šetříte děvčata?

Spíš bych řekl, že panenky šetří nás, protože styl jejich házené je od naší odlišný, proto je někdy těžké se proti nim prosadit, ale myslím, že je to výborná příprava pro obě strany.

Vy jste nikdy neuvažoval, že byste hrál handball?

Uvažoval,ale ve Veselí mužské složky handbalu nejsou, tak jsem zůstal u národní házené, i když si myslím, že je to trochu škoda.