„Byl to hodně náročný zápas. Na začátek jarní části jsou to pěkné body se silným soupeřem,“ usmíval se kapitán TJ Gladiators Petr Uřičář.

Jeho tým tahal polovinu utkání za kratší konec. Bojanovice vstoupily do zápasu dobře, byly aktivní a vypracovaly si šance. „Spolu hrajeme hodně dlouho, takže o našich špatných začátcích víme,“ řekl Uřičář. „Soupeř nás presoval, hrál agresivně,“ doplnil.

Snipers poslal do zaslouženého vedení na konci úvodní části Štefan Valovič. Bývalý hráč CSKA pak na začátku druhé třetiny zvyšoval po chybě Uřičáře na rozdíl dvou branek.

Gladiátoři se ale nevzdali, důrazný kapitán pohotovou dorážkou snížil. Radost loňského finalisty však o minutu později utnul Petrák. „Polovinu zápasu jsme soupeře tlačili, přehrávali. Bohužel jsme dali pouze tři góly. Pak se hra vyrovnala a soupeře jsme nechali střílet z dálky, což umí,“ pravil kapitán Dolních Bojanovic David Vymyslický.

„Klukům jsem říkal, že musíme polovinu zápasu vydržet,“ uvedl Uřičář. Druhá polovina zápasu Gladiátorům vyšla.

K obratu zavelel mazák Krakovec, který po návratu z trestné lavice, parádní ranou pod břevno překonal bezmocného brankáře Šafránka. „Milana by zápas nebavil, kdyby neměl desítku a nemohl se hádat s rozhodčím. On se tím vyhecuje, a pak zápas rozhodne,“ trefně poznamenal Uřičář.

Vyrovnání zařídil ve 39. minutě Petr Krupica. Další člen elitní formace Gladiators dokonale využil hrubou chybu v rozehrávce Snipers a prudkou střelou prostřelil Šafránka. V hektickém závěru mohly rozhodnout oba týmy, Uřičáře vychytal pozorný brankář Bojanovic, na druhé straně nevyzrál Valovič na připraveného Vodrážku.

Zajímavý zápas tak dospěl až k nájezdům. Ze šesti střelců se dokázal prosadit jediný, Krakovič blafákem zajistil svému týmu bod navíc. „Na nájezd jsem si věřil hodně,“ smál se sebevědomí Uřičář, který ovšem na Šafránka nevyzrál.

Gladiátoři si tak připsali šestou letošní výhru. Dlouhá přestávka nebyla na jejich výkonu příliš znát. „A to už několik let vůbec netrénujeme,“ přiznal Uřičář. Naproti tomu Dolní Bojanovice absolvovaly před jarní části sezony alespoň několik tréninků. „Chodili jsme do tělocvičny hrávat florbal. Někteří jsme se byli rozehrát za béčko. Věřím, že naše výkony už budou jenom lepší,“ přál si Vymyslický.

Snipers se v sobotu museli obejít bez produktivního útočníka Majdy, obránce Polacha a Ivana Lorence. „Ten u nás skončil,“ řekl Vymyslický. V příštích zápasech už by měl za Snipers nastoupit hodonínský hokejista Branislav Rehuš.

Služeb hokejistů by rádi využili i Gladiátoři. „Máme schované černé koně,“ vtipkoval Uřičář. Ten případný start Šmacha, Sajdla, Kempného a Vyrůbalíka, kteří za hodonínský celek nastoupili loni, nepotvrdil. „Záleží, jaký budou mít kluci zájem. Hokejisté se samozřejmě bojí zranění, nechtějí riskovat. Ale uvidíme, jak to všechno dopadne“ pravil Uřičář.

Snipers Dolní Bojanovice – TJ Gladiators Hodonín 3:4 po samostatných nájezdech (1:0, 2:1, 0:2)

Branky: 12. a 16. Valovič, 19. Petrák – 18. Uřičář, 34. Krakovec, 39. Krupica, rozhodující nájezd Krakovec

Vyloučení: 3:1, navíc Sedlák (D. Bojanovice) a Krakovič (Gladiators) 10 minut osobní trest. Bez využití:

Diváci: 20

D. Bojanovice: Šafránek – Lukáč, Tomek, Hesek, Lánc – Lelka, Sedlák, Korčák, Gromus, Valovič, Vymyslický, J. Rehuš, Petrák.

Gladiators: Vodrážka – Horňák, Veselský, Krupica, Hozák, P. Uřičář, Krakovec, Vjazanko, Hynš, Vaško, Drábek, Kučera, Chotaš, T. Hrnek, O. Hrnek.

Další sobotní výsledek: Rigum B – Vlci A 4:1.