Klání v Dauhá poznamenalo nevyzpytatelné počasí. „Střelnice v Kataru je nádherná a zázemí prvotřídní. Letos však bohužel vůbec nevyšlo počasí. Foukal silný vítr a v první den závodu přišla dokonce písečná bouře. Za normálních okolností by si člověk řekl, že rozhodčí ho musí přerušit, ale předpověď ukazovala, že počasí se změní až okolo šesté hodiny večer, takže žádné přerušení nebylo,“ pousmál se Tomeček.

V kvalifikaci si připsal 120 úspěšných terčů za 125. „Silný vítr nádherně zamíchal s výsledky a rázem každý trefený terč znamenal postup o několik příček nahoru,“ líčil sedmadvacetiletý střelec, který pochází z Vnorov na Hodonínsku.

Ve finále pak zaznamenal 56 úspěšných sestřelů ze 60 terčů. „Silný vítr přetrvával i druhý den závodu a díky tomu bylo finále napínavější než obvykle. Mně se povedlo střelit šestapadesát, což vzhledem k podmínkám bylo super a cítil jsem se na koni. Říkal jsem si, že už to nepustím a vyhraju, rozhodčí byl bohužel jiného názoru,“ ušklíbl se.

Přesto jde o povedený začátek sezony. „I s druhým místem jsem moc spokojený. Je to příjemný start a cítím, že bude mít i pozitivní vliv na moje sebevědomí v dalších závodech, které budou co nevidět. Na nadcházejících světových pohárech zabojujeme o zisk olympijských míst,“ dodal Tomeček.

Jarmila Machačová.
Machačová útočila marně, v bodovacím závodě skončila devatenáctá