Letos se do Londýna podívá pouze její kamarád Jakub Tomeček. V roce 2016 by vnorovského rodáka mohla do jižní Ameriky doprovázet i velická skeetařka. „Doufám, že jo. Budu se snažit na olympiádu dostat,“ řekla mimořádně talentovaná sportovkyně na slavnostním vyhlášení Nejúspěšnějších sportovců Hodonínska.

Pešková si ocenění zaslouží. Sympatická dívka má totiž za sebou báječný rok. „Všechno se vydařilo nad očekávání dobře. Jsem moc spokojená,“ zářila Pešková.

Rok 2011 byl pro mladou střelkyni rokem snů. Ze Srbska si přivezla evropský bronz a v Trnavě zase vystřílela český juniorský rekord. Odchovankyně hodonínského SSK X Target, která střílí za brněnskou kometu a ministerstvo vnitra, obsadila na světovém šampionátu v Bělehradě šesté místo. Na mistrovství České republiky byla Pešková druhá, na mistrovství Slovenska obsadila čtvrtou příčku.

„Pokud by se mi podařilo zopakovat loňské výsledky, tak bych určitě byla spokojená. Ale mým cílem je výkonnostní růst. A o ten se budu maximálně snažit,“ řekla nedávno.

Pešková byla navíc v anketě Střelec roku vyhlášena juniorkou a talentem roku 2011. „Určitě to pro mě moc znamená. Vždycky mě podobné ocenění nakopne,“ říká studentka, která ve volných chvílích hraje na klavír i na cimbál.

Česká reprezentantka kvůli středečnímu vyhlášení oželela i soustředění na Kypru. „Mám naplánované tréninky v Česku,“ mávla rukou.

Se svou brokovnicí Perazzi MX8 a českým střelivem Sellier Bellot překvapila Pešková vloni celou Evropu. Přitom se skeetu věnuje teprve druhým rokem. „Byla jsem na dětské dnu. Zkusila jsem to a šlo to. Předtím jsem k puškám neměla vůbec žádný vztah,“ uvedla rodačka z Velké nad Veličkou.

Sympatická střelkyně se připravuje na Jarní pohár v Trnavě, který se uskuteční koncem března. „Jezdíme tam pravidelně. Pak už přijdou na řadu nominační závody,“ informovala Pešková, která i v zimním období alespoň jednou týdně zamíří na střelnici. „Jinak udržuji fyzickou kondici cvičením v posilovně, tělocvičně a zimními sporty,“ pronesla.

Šestnáctiletá závodnice si slavnostní akci užila. I když na pódiu tak jistá nebyla. „Nečekala jsem, že bych mohla mluvit. Ale nakonec jsme to všichni zvládli,“ dodala s úsměvem Pešková.