Po úvodních dvou zápasech se zdálo, že jejich čtvrtfinálový sok je pro ně až příliš silný. Jenže stačily dva domácí duely a všechno je jinak. Sudoměřičtí hokejbalisté po sobotním triumfu zvítězili i v neděli a dál živí šanci na zvrat v sérii a postup mezi čtyři nejlepší extraligové týmy. „Doma je to jiné než venku. V Mostě nám to až tolik nesedí. Prostředí v hale je jiné, ale pro postup uděláme všechno," slíbil za celý tým vedoucí sudoměřického mužstva Jan Kaluža starší, který hráčům stejně jako nadšení fanoušci po domácím dvojzápase věří. „Každý zápas je jiný a začíná od stavu 0:0," připomíná známý fakt zkušený funkcionář.

Jednu výhodu však Jihomoravané mají. „Most je pod tlakem, protože je favorit a chce medaili. Určitě bude mít v hlavě, že nemusí postoupit," míní Kaluža starší.

Toho nyní trápí pouze zdravotní stav Martina Chovance, který si ve třetím zápase poranil koleno a čtvrtý duel vynechal. Ostatní hráči jsou však fit a připravení rvát se až do konce. Jihomoravané se opírají o gólmana Ternu, daří se Martinu Hujsovi, funguje spolupráce kapitána Kaluži se Skybou a mladíkem Kmentou. Dobře ovšem hrají i další borci ve žlutých dresech.

Obec, která má dvanáct set obyvatel, tak po letech zase žije hokejbalem. Juráskova parta sice na mistrovský titul nepomýšlí, nadšení a odhodlání jí ale neschází, což ukázali o víkendu.

Zatímco sobotní zápas byl vyrovnaný, nedělní střetnutí jednoznačně patřilo domácímu týmu, který Severočechy jasně přehrál. „Hráče musím pochválit, protože oba zápasy neskutečně odmakali. Hlavně nedělní duel byl z naší strany excelentní. Hráli jsme perfektně a soupeře za celý zápas do ničeho pořádného nepustili. Druhou třetinu jsme vyhráli na střely 11:4," uvedl Kaluža starší.

Více než dvě stovky diváků si ovšem na první gól počkaly až do 16. minuty. Krosček Faltína nekompromisní ranou od červené čáry potrestal Jozef Liška. Slovenský obránce se parádně trefil po přihrávce Martina Hujsy. Hostující gólman Brem neměl proti tvrdé ráně nárok.

Sudoměřicím pak vyšla i další početní výhoda, když důrazný Michal Tóth zakončil spolupráci Skyby a Martina Hujsy.

Hokejbalisté Mostu po obdrženém gólu těžko krotili emoce. Za čtyřicet sekund putovali na trestnou lavici hned tři hostující. Domácí byli disciplinovanější a navíc produktivnější. Na 3:0 zvyšoval mladík Fraňo. Mládežnický reprezentant skóroval v obou víkendových zápasech a potvrdil výtečnou formu. Triumf slováckého celku korunoval ve 41. minutě Skyba. Po jeho zásahu už bylo jasné, že o postupujícím do semifinále rozhodne až páté utkání. To se na severu Čech odehraje v sobotu. „Jedinou obavu máme z náročné cesty. Den dopředu jet do Mostu nemůžeme, ale fanouškům slibuji, že se na utkání dobře nachystáme a pro postup uděláme všechno," říká Kaluža starší. „Když to vyjde, bude to super, když ne, nic se neděje. Úkol jsme splnili a ostudu neudělali. Už můžeme jenom získat," ví zkušený hokejbalový činovník.

V Sudoměřicích uvažují, že do Mostu vypraví autobus s příznivci. „Uvidíme, jaký bude zájem," dodal Kaluža.

Čtvrtfinále play off hokejbalové extraligy

4. zápas: SK Sudoměřice – HBC Kovodemont Most 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

stav série 2:2

Branky: 16. Jozef Liška (Martin Hujsa), 24. Michal Tóth (Skyba, Martin Hujsa), 34. Fraňo (Hübl), 41. Skyba (Liška, Kaluža)

Rozhodčí: Boháček, Kralovič

Vyloučení: 4:7

Využití: 2:0

Diváci: 202

Střely na branku: 27:21

3. zápas: SK Sudoměřice – HBC Kovodemont Most 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky: 7. Milan Hujsa (Fraňo, Martin Hujsa), 7. Fraňo (Helešic) – 32. Zika (Kypet)

Rozhodčí: Vokurka, Horský

Vyloučení: 8:10. Bez využití

Diváci: 237

Střely na branku: 21:25

Sudoměřice: Terna (Brdečka) – Liška, M. Tóth, Novák, Kudláč, Hübl – Mišík, Martin Hujsa, Navrátil, Chovanec, Havlík, Milan Hujsa, Kaluža, Fraňo, Kmenta, Helešic, Skyba, D. Tóth.

Most: Brem – Čížek, Koudelka, Zíka, Fiala, Abraham, Faltín, Kypet, Richter, Bruštik, Novák, Jan Plachý, Chytrý, Krajíček, Drenčko, Gremlica, Jiří Plachý.