Hodnocení sobotního duelu se nápadně podobalo předcházejícím zápasům. „Bylo to úplně stejné jako minule. Hrajeme slušně, máme pět tutovek, sedm přesilových her, ale žádný gól nedáme. Naopak po naší chybě dostaneme branku a skončíme," uvedl vedoucí sudoměřického mužstva Jan Kaluža starší. Známému funkcionáři se po další zbytečné porážce znovu těžko usínalo. „Jsem z toho zdrcený, pořádně nespím. Neustále to řešíme, ale nemůžeme se z toho vymotat. Pokud nevyhrajeme zápasy s Mostem, Třincem nebo Hradcem Králové, těžko budeme bodovat s Vlašimí a dalšími soupeři," dobře ví Kaluža.

Největším problémem slováckého celku je mizerná koncovka. Jihomoravané si dokáží vypracovat slušné příležitosti, ale ze soupeřových brankářů vždy udělají hrdinu.

Stejně tomu bylo na východě Čech, kde tutovky promarnili Helešic, Milan Hujsa, Rapant či Skyba. Kapitán Kaluža po faulu na Šimíčka dokonce neproměnil za stavu 0:1 samostatný nájezd. „Pokud venku hrajeme sedm přesilovek a nedáme góly, tak nemůžeme vyhrát," pronesl Kaluža.

Obrana přitom hrála slušně. Kudláč s Liškou a navrátilcem Kubou nepouštěli protivníka do vyložených šancí. Co nezachytila sudoměřická defenziva, to pochytal pozorný gólman Terna.

Jihomoravané začali v Hradci aktivně a v první části se častěji dostávali k ohrožení soupeřovy branky, ale na domácího strážce svatyně Humlíčka si nepřišli. Rozhodujícím momentem se nakonec ukázal start druhé periody, kdy po skončení oslabení domácí zásluhou Petra Nováka udeřili.

Bývalý kapitán české reprezentace se na jarní část vrátil do pirátského dresu a proti Sudoměřicím to byl nakonec jeho zápas.

Hradec se po úvodní brance chopil aktivity, ale druhý pojišťující gól dlouho nemohl přidat. Nakonec se to povedlo v přesilové hře v úvodu poslední části, kdy se znovu trefil Petr Novák. Časomíra ukrojila další tři minuty, když výtečný Novák zkompletoval hattrick.

Nervózní hosté na zvrat ani přes zvýšené úsilí a několik střel a šancí neměli. „Soupeř za bezbrankového stavu nebyl schopný pořádně založit útok. Těsně po naší přesilovce jsme však vzadu udělali chybu, kterou domácí potrestali," řekl Kaluža starší.

Sudoměřice po další porážce klesly na poslední dvanácté místo. Odrazit ode dna se chtějí doma proti Letohradu. Sobotní duel začíná na zrekonstruovaném hřišti ve 14.00.

Hokejbal, extraliga mužů

HBC Hradec Králové – SK Sudoměřice 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 19. Petr Novák (Petr Šimek), 35. Petr Novák (Tomáš Jiřík, Jan Hrabica), 38. Petr Novák.

Rozhodčí: Popelka, Vrba.

Vyloučení: 7:3.

Využití: 1:0.

Diváci: 36.

Střely na branku: 17:21.

Sudoměřice: Terna (Krýsa) – Kudláč, Liška, Kuba, Stratil – Mil. Hujsa, Kaluža, Skyba – M. Navrátil, Helešic, M. Rapant – J. Navrátil, D. Tóth, Mišík – Šimíček.